Budowa ulicy Spacerowej uruchomi inwestycje?

Budowa ulicy Spacerowej uruchomi inwestycje?
Fot. UM Sędziszów Młp.

Prawie 6 milionów złotych kosztowała budowa ulicy Spacerowej. To jedna z najdroższych inwestycji drogowych w Sędziszowie Młp. ostatnich lat.

Budowy ulicy Spacerowej pewnie nie byłoby, gdyby nie ogromna dotacja rządowa. Wyniosło ono 4,5 mln zł, czyli 76 procent kosztów inwestycji.
Powstanie osiedle?

Dzięki temu powstało 1,4 km. drogi (6 m. szerokości) z: chodnikami, ścieżką rowerową, oświetleniem, kanalizacją i kanałem technologicznym.

Jak mówi burmistrz Bogusław Kmieć, powstanie ulicy może uruchomić nowe tereny inwestycyjne.

– Obecnie obszar ten jest niezabudowany. Jest on przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe: zarówno jednorodzinne, jak i wielorodzinne. Będzie tu też możliwość budowy obiektów nawet o 10 kondygnacjach. Myślę, że to przyciągnie inwestorów. Bardzo na to liczymy, bo w naszym mieście bardzo brakuje mieszkań – zaznaczył.

W ramach inwestycji powstały dwa odcinki, które łączą nowy trakt z ulicami Wspólną i Wesołą (trakt serwisowy drogi krajowej nr 94). Ten drugi jest jednak nieaktywny. Ale wkrótce ma to się zmienić.
– Staramy się od kilku miesięcy o przejęcie ulicy Wesołej od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zgodę na to już otrzymaliśmy, obecnie trwają procedury związane z tym związane. Drogę serwisową, po przejęciu, chcielibyśmy rozbudować przynajmniej do takich samych parametrów jak ulica Spacerowa – powiedział burmistrz.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.