Budują stację uzdatniania wody w Górze Ropczyckiej

Nie zgadzają się na zmianę Góry Ropczyckiej na Królewską

Wkrótce w Górze Ropczyckiej ruszy budowa stacji uzdatniania wody. Urząd Miejski w Sędziszowie Młp. pozyskał na ten cel ponad milion złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji.

Koszt całej inwestycji szacuje się na blisko osiem milionów złotych. Pierwszy etap przedsięwzięcia kosztować będzie 3,2 mln zł, z czego 1,2 mln zł to dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji.

Środki te trafiły do gmin, w których w przeszłości funkcjonowały przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej, tak zwane PGR-y. Sędziszów Młp. to jeden z piętnastu samorządów na Podkarpaciu i jedyny w powiecie, który otrzymał takie środki.
Pozostałą kwotę, czyli 2 mln zł, gmina, albo wyłoży z budżetu, albo będzie szukała w innych źródłach. Prace ruszą w najbliższych miesiącach.

– Obecnie jest realizowany „przed-etap” tego zadania. Chodzi o doprowadzenie wodociągu do szesnastu gospodarstw w Górze Ropczyckiej, które wody uzdatnianej jeszcze nie mieli Jesteśmy już po przetargu – mówi burmistrz Bogusław Kmieć.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.