Budują węzeł przesiadkowy i przystanek kolejowy

Śmierć kobiety na torach w Sędziszowie Młp.

Obok starego dworca PKP powstaje zintegrowany węzeł przesiadkowy. Z kolei przy ulicy Księżomost trwa budowa przystanku kolejowego „Sędziszów Młp. Wschodni”. Z obu tych obiektów pasażerowie będą mogli skorzystać wiosną 2023 roku.
Węzeł przesiadkowy ma składać się z ponad stu miejsc postojowych dla samochodów oraz trzech peronów autobusowych. Ma to wszystko znajdować się obok starego dworca, który w przyszłości ma służyć jako poczekalnia dla osób, które przesiadają się z autobusów czy samochodów do pociągów.

W tym celu trasy miejskiej komunikacji będą tak ułożone, aby przejeżdżały przez to właśnie miejsce.

Równolegle w rejonie ulicy Grunwaldzkiej powstaje przystanek kolejowemu „Sędziszów Młp. Wschodni”.

– Budowa tego typu przystanków jest nowym myśleniem w naszej spółce. Staramy się zagęszczać liczbę punktów, z których mogą korzystać nasi potencjalni podróżni – mówił Arnold Bresch, dyrektor d.s. realizacji inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
– W naszym zakresie jest budowa tam parkingu. Ze swoją budową możemy wejść, jak oni (PKP – od red.) zejdą z placu budowy. Nie wiem, kiedy planuje się otwarcie przystanku, ale myślę że będzie to wiosna. Na początku drugiego półrocza 2023 roku pociągi powinny się na tym przystanku już zatrzymywać. Cieszy fakt, że mamy zmodernizowaną stację i nowy dworzec, a teraz będziemy mieli przystanek kolejowy – mówił sędziszowski burmistrz Bogusław Kmieć.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.