Burmistrz przekaże powiatowi budynek byłej szkoły nr 2 w użyczenie

Nareszcie. Wybudują oświetlone "pasy" na Podlasek

Burmistrz Bogusław Kmieć oświadczył, że przekaże Starostwu Powiatowemu budynek byłej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim. Zrobi to w formie użyczenia, by „nie blokować pozyskania dotacji zewnętrznych”.

Dwa lata temu starosta Witold Darłak i burmistrz Bogusław Kmieć podpisali porozumienie, na mocy którego Szpital Powiatowy w Sędziszowie Młp. miał przejąć budynek byłej Szkoły Podstawowej nr 2.
W pomieszczeniach po Dwójce ma funkcjonować Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Z kolei na działce, która otacza budynek byłej szkoły, ma pojawić się plac parkingowy.

Powiat miał zapłacić ratuszowi połowę wartości przejętej nieruchomości. Płatność ta miała się odbywać w ratach przez pięć lat. Dodatkowo starostwo miało przekazać ratuszowi działkę o powierzchni 3 ha na osiedlu Borek Wielki.

Kilka miesięcy temu burmistrz Kmieć zapewniał, że porozumienie ze starostwem nadal obowiązuje.

– Poprzednie dwie wyceny budynku po szkole były porównywalne i mówiły o ok. 7 mln zł. Natomiast zaskoczyła mnie jako burmistrza i człowieka sytuacja, że ta trzecia wycena jest o 4 mln zł niższa. Dlatego chcemy zlecić opracowanie operatu przez rzeczoznawcę majątkowego z zewnątrz. Chcę poznać realną wartość budynku, bo już nie wiem, ile on kosztuje – zaznaczył.
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz zdradził, że trzecia wycena szkoły nr 2, która została zlecona rzeczoznawcy z Rzeszowa, wynosi 3,8 mln zł. Tyle że teraz nie ma to znaczenia, bo nieruchomość ma trafić do powiatu w użyczenie… za darmo.

– Otrzymaliśmy list od pana starosty z prośbą o nieodpłatne przekazanie tego budynku. Czytamy w nim, że „środki, które powiat musiałby przeznaczyć na wykup tego budynku, zostaną zainwestowane w jego modernizację i przystosowanie do nowej jakości leczenia”. Doszliśmy do pewnego porozumienia. Aby nie blokować pozyskania środków przez powiat, postanowiliśmy spisać umowę użyczenia budynku z klauzulami. Są one związane z przejęciem na rzecz naszej gminy 13 ha terenów niedaleko węzła autostradowego – mówił burmistrz.
– Wkrótce powinniśmy mieć dopracowane takie porozumienie. Nie będziemy stać na drodze ewentualnym inwestycjom w szpitalu. Wychodzimy naprzeciw wszystkim pacjentom. Jeżeli środki zostaną zainwestowane i będzie pewne, że ten budynek będzie służył służbie zdrowia, podpisujemy zamianę, czyli te 13 ha za połowę wartości tej nieruchomości – dodał.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.