Burmistrz, wicestarosta i ojciec Rydzyk [ZDJĘCIA]

Burmistrz, wicestarosta i... ojciec Rydzyk [ZDJĘCIA]

Ojciec Tadeusz Rydzyk wziął udział w uroczystościach odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. Duchowny wygłosił tam kazanie i poprowadził Dróżki Różańcowe. W wydarzeniu uczestniczyli również burmistrz Bogusław Kmieć i wicestarosta Bernadetta Frysztak.

Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie w sobotę (03.09) rozpoczęły Dróżki Różańcowe. Przewodniczył im ojciec Tadeusz Rydzyk.
To kontrowersyjny redemptorysta, założyciel Radia Maryja, Telewizji Trwam oraz rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W uroczystościach w Zawadzie biorą również włodarze sędziszowsko-ropczyckiego. Mowa przede wszystkim o burmistrzu Bogusławie Kmieciu i wicestaroście Bernadecie Frysztak. Oboje chętnie pozowali do zdjęć z ojcem Rydzykiem. Część z nich na swoim Facebooku opublikowała wicestarosta.

– Na wzgórzu nadziei, u Matki Bożej Zawadzkiej podczas uroczystości odpustowych. Ojciec Tadeusz Rydzyk z tysiącami pątników poprowadził Dróżki Różańcowe oraz wygłosił piękną homilię podczas uroczystej Mszy Świętej. Dziękuję bardzo panu senatorowi, Zdzisławowi Pupie za zaproszenie i zorganizowanie po uroczystości spotkania, które odbyło się w niezwykle serdecznej atmosferze – napisała Bernadetta Frysztak.
W  Zawadzie cały czas odprawiane są msze św. Odpust zakończy się w niedzielę (11.09) uroczystym nabożeństwem w intencji rolników i ludzi pracy.

Galeria zdjęć

Burmistrz, wicestarosta i... ojciec Rydzyk [ZDJĘCIA]

Burmistrz, wicestarosta i... ojciec Rydzyk [ZDJĘCIA]

Burmistrz, wicestarosta i... ojciec Rydzyk [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Bernadetta Frysztak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.