Chce budowy ronda przy sędziszowskiej estakadzie

W Sędziszowie Młp. powstanie nowa fabryka

Radny Grzegorz Darłak zaapelował o budowę ronda przy estakadzie przy dworcu kolejowym. Podkreślał, że występuje w imieniu kierowców.

Sędziszowską estakadę oddano do użytku w 2017 r. Inwestycja ta zmieniła się organizację ruchu na skrzyżowaniu przy firmie Safran. Pojazdy, które jadą ulicą Armii Krajowej od targu, muszą ustępować pierwszeństwa autom zjeżdżającym z wiaduktu.
O budowę tam ronda na ostatniej sesji Rady Miejskiej wystąpił Grzegorz Darłak. Podkreślił, że robi to w imieniu poruszających się tamtędy kierowców.

– Apeluję o to, aby ponownie podjąć dogłębną analizę, taką głęboko merytoryczną, możliwości wykonania ronda przy estakadzie. Ja wiem, że głównym argumentem przeciwko tej inwestycji jest brak miejsca. Ale spójrzmy na to troszeczkę z innej strony. Spróbujmy poszukać możliwości pozyskania tego miejsca poprzez poszerzenie. Dlaczego? Jest tam naprawdę niebezpiecznie. Szczęście, że tam jeszcze nikt nie zginął…

– Planujemy w nieodległej perspektywie budowę drogi KZ1, która tamtędy będzie przebiegała. Ona w sposób bardzo znaczący zwiększy ruch, powodując że on będzie przebiegał od strony torów. Spróbujmy więc te dwa tematy powiązać ze sobą. Więcej argumentów nie będą przedstawiał, bo wszyscy kierowcy, którzy tamtędy jeżdżą, psioczą straszliwie. A przecież lepiej nie będzie, bo aut jest coraz więcej – dodał Darłak.
Droga „1KZ”, o której mówił radny, ma rozpoczynać się na ul. AK, następnie biec ul. Marii Konopnickiej, wzdłuż placu targowego i zakończyć się obok sklepu „Orzecha, na wysokości alei 1000-lecia.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.