Co z dawnym dworcem PKP? Ratusz odkrywa karty

Co z dawnym dworcem PKP? Ratusz odkrywa karty

Budynek starego dworca PKP w Sędziszowie Młp z dnia na dzień ulega dewastacji. Nie wygląda więc za pięknie, a już na pewno nie jest wizytówką miasta. To samo można powiedzieć o stojącym po drugiej stronie torów zabytkowym budynku.

Ratusz chce przejąć oba te obiekty i zaadaptować do nowych celów. Burmistrz Bogusław Kmieć prowadzi w tym celu zaawansowane rozmowy z PKP.
– Chcielibyśmy przejąć budynek starego dworca i w części zagospodarować go na zintegrowany węzeł przesiadkowy. Czyli poczekalnię dla osób, które przesiadają się z autobusów czy samochodów do pociągów Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Jestem po rozmowach z prezesem PKP. Byliśmy w Warszawie, gdzie rozmawialiśmy z dwoma ministrami odpowiedzialnymi za kolej. Mamy nadzieję, że uda nam się nieodpłatnie przejąć ten budynek – oświadczył burmistrz.

Podobne plany są względem zabytkowego obiektu, który stoi po przeciwnej stronie torów.

– Nic się tam nie dzieje, a chcielibyśmy zaadoptować go na takie cele, które w mieście są potrzebne, a nie mamy miejsca, żeby je realizować – zaznaczył Bogusław Kmieć.
Jeśli udałoby się gminie przejąć budynki od kolei, zostanie ogłoszony konkurs dla studentów architektury i urbanistyki na zagospodarowanie obu obiektów i przestrzeni wokół nich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.