Co z dawnym dworcem PKP? Ratusz odkrywa karty

Co z dawnym dworcem PKP? Ratusz odkrywa karty

Budynek starego dworca PKP w Sędziszowie Młp z dnia na dzień ulega dewastacji. Nie wygląda więc za pięknie, a już na pewno nie jest wizytówką miasta. To samo można powiedzieć o stojącym po drugiej stronie torów zabytkowym budynku.

Ratusz chce przejąć oba te obiekty i zaadaptować do nowych celów. Burmistrz Bogusław Kmieć prowadzi w tym celu zaawansowane rozmowy z PKP.
– Chcielibyśmy przejąć budynek starego dworca i w części zagospodarować go na zintegrowany węzeł przesiadkowy. Czyli poczekalnię dla osób, które przesiadają się z autobusów czy samochodów do pociągów Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Jestem po rozmowach z prezesem PKP. Byliśmy w Warszawie, gdzie rozmawialiśmy z dwoma ministrami odpowiedzialnymi za kolej. Mamy nadzieję, że uda nam się nieodpłatnie przejąć ten budynek – oświadczył burmistrz.

Podobne plany są względem zabytkowego obiektu, który stoi po przeciwnej stronie torów.

– Nic się tam nie dzieje, a chcielibyśmy zaadoptować go na takie cele, które w mieście są potrzebne, a nie mamy miejsca, żeby je realizować – zaznaczył Bogusław Kmieć.
Jeśli udałoby się gminie przejąć budynki od kolei, zostanie ogłoszony konkurs dla studentów architektury i urbanistyki na zagospodarowanie obu obiektów i przestrzeni wokół nich.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.