Do Sędziszowa Młp. przyjedzie CytoMammobus

Do Sędziszowa Młp. przyjedzie CytoMammobus

Od poniedziałku do środy (16-18.05) obok budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Młp. stać będzie CytoMammobus.  Kobiety będą mogły tam wykonać bezpłatną cytologię i mammografię.
Aby wziąć udział w badaniach, należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie. Pozwoli to umówić się na konkretną godzinę i nie czekać w kolejce.

Rejestracja odbywa się codziennie od 8 do 17 pod nr tel.: 17 582 40 60 lub 801 08 09 10.

CytoMammobus mieleckiej Fundacji SOS Życie oferuje badania na bezpiecznym sprzęcie, który dodatkowo przeszedł odpowiednie testy jakości i jest regularnie kontrolowany przez Sanepid.

Lekarze odczytujący wyniki są doświadczonymi specjalistami z zakresu diagnostyki raka piersi. Każde badanie ocenia dwóch medyków niezależnie. Cytologię odczytują diagności laboratoryjni i patomorfolodzy, specjaliści w swoich dziedzinach.
Badania dla kobiet są bezpłatne:

  • cytologia co trzy lata dla pan wieku 25-59 lat,
  • mammografia co dwa lata 50-69 lat lub co rok, jeśli u krewnych wystąpił rak piersi.
Portal informacyjny sedziszowlokalnie powstał w marcu 2021 roku. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności mieszkańców gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.