Elektroniczne opaski, które ratują życia seniorów

Elektroniczne opaski ratujące życie dla seniorów?

Tylko do środy (16.02) Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie Małopolskim przyjmuje zgłoszenia od seniorów, którzy chcieliby otrzymać elektroniczne opaski bezpieczeństwa. Warto. Bo te urządzenia po prostu ratują życie.

Sędziszowski MGOPS zamierza przystąpić do rządowego programu, który umożliwia bezpłatne nabycie elektronicznych opasek dla seniorów
Urządzenia te mają funkcje sprawdzające czynności życiowe: puls i saturacje, detektor upadku; czujnik zdjęcia opaski, czyli lokalizator i GPS; oraz funkcje możliwości komunikowania się z centrum obsługi monitoringu opaski. A więc jeśli senior upadnie, to sygnał z jego opaski trafi do tego centrum.

Tam odpowiednia osoba skontaktuje się z seniorem. Rozezna też, czy trzeba wezwać rodzinę lub sąsiadów, których dane ewentualnie będą w formularzu.

– Musimy przygotować zapotrzebowanie na takie na takie opaski. Jest bowiem możliwość, żebyśmy je pozyskali za darmo. Jeśli któryś z seniorów z terenu gminy Sędziszów Młp chciałby mieć takie urządzenie, prosimy go o kontakt. Można się do nas zgłaszać do 16 lutego – apeluje Grzegorz Wszołek, dyrektor MGOPS w Sędziszowie Młp.

„Korpus Wsparcia Seniora” to przedsięwzięcie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, którego celem jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz osób w wieku 65 lat i więcej. Realizacja programu obejmuje swoim zakresem dwa moduły:
  • Moduł I – jego realizację należy zaangażować wolontariuszy, którzy będą świadczyć codzienną pomoc osobom potrzebującym wsparcia.
  • Moduł II – ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych. Dzieje się tak poprzez dostęp do „opieki na odległość”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.