Góra Ropczycka zdecyduje, czy chce być Królewską

Przed nami wybory sołtysa Góry Ropczyckiej

W niedzielę (20.03) mieszkańcy Góry Ropczyckiej będą decydowali, czy chcą, aby ich miejscowość zmieniła nazwę na Górę Królewską. Konsultacje w tej sprawie odbędą się w budynku Szkoły Podstawowej. Głosowanie odbywać się będzie na formularzach.
Sprawa zmiany nazwy Góry Ropczyckiej na Górę Królewską ma ponad dwa lata. Wszystko zaczęło się od inicjatywy zebrania wiejskiego, które wnioskowało w tej sprawie do radnych miejskich.

Wkrótce potem odbyły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Wzięło udział w nim udział 81 osób, z których za zmianą nazwy miejscowości było 44. W kwietniu ub.r. do Rady Miejskiej trafiło jednak pismo sprzeciwiające się zmiany nazwy miejscowości. Pod petycją podpisało się 347 mieszkańców.

Ostatecznie radni zdecydowali o wycofaniu się z pisania do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę nazwy Góry Ropczyckiej. Podjęli też uchwałę o ponownych konsultacjach.
Odbędą się one w niedziele (20.03), w godzinach 8-20 w Szkole Podstawowej. Będzie je koordynować komisja konsultacyjna w składzie pięciu osób. Będzie to urzędnik cztery będą zgłoszone przez mieszkańców. Praca w komisji będzie odpłatna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.