Góra Ropczycka zdecyduje, czy chce być Królewską

Przed nami wybory sołtysa Góry Ropczyckiej

W niedzielę (20.03) mieszkańcy Góry Ropczyckiej będą decydowali, czy chcą, aby ich miejscowość zmieniła nazwę na Górę Królewską. Konsultacje w tej sprawie odbędą się w budynku Szkoły Podstawowej. Głosowanie odbywać się będzie na formularzach.
Sprawa zmiany nazwy Góry Ropczyckiej na Górę Królewską ma ponad dwa lata. Wszystko zaczęło się od inicjatywy zebrania wiejskiego, które wnioskowało w tej sprawie do radnych miejskich.

Wkrótce potem odbyły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Wzięło udział w nim udział 81 osób, z których za zmianą nazwy miejscowości było 44. W kwietniu ub.r. do Rady Miejskiej trafiło jednak pismo sprzeciwiające się zmiany nazwy miejscowości. Pod petycją podpisało się 347 mieszkańców.

Ostatecznie radni zdecydowali o wycofaniu się z pisania do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę nazwy Góry Ropczyckiej. Podjęli też uchwałę o ponownych konsultacjach.
Odbędą się one w niedziele (20.03), w godzinach 8-20 w Szkole Podstawowej. Będzie je koordynować komisja konsultacyjna w składzie pięciu osób. Będzie to urzędnik cztery będą zgłoszone przez mieszkańców. Praca w komisji będzie odpłatna.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.