Jechał 112 km/h w Nockowej, stracił prawo jazdy i zapłacił wysoki mandat

Pędził przez Sędziszów Młp. z prędkością 121 km/h

Wysoki mandat, punkty karne i utarta prawa jazdy – taką cenę zapłacił kierowca bmw, który w terenie zabudowanym, w Nockowej, pędził z prędkością 112 km/h.
Do zdarzenia doszło w środę (22.03), po godzinie 16 w Nockowej, w gminie Iwierzyce. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymali tam kierującego bmw.

W terenie zabudowanym przekroczył on dozwoloną prędkość o 62 km/h. Urządzenie wykazało, że kierowca pędził z prędkością 112 km/h, gdzie dozwolona przepisami prędkość wynosi 50 km/h.

29-letnią mężczyznę ukarano mandatem w wysokości dwóch tysięcy złotych, a na jego konto wpłynęło 14 punktów karnych. Zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące.
Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

– Skutki wielu takich zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami – podkreślają mundurowi.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.