Jechał przez Boreczek zdecydowanie za szybko

Pędził przez Sędziszów Młp. z prędkością 121 km/h

Policjanci ropczyckiej drogówki zatrzymali wczoraj kierowcę peugeota, który w miejscowości Boreczek przekroczył dozwoloną prędkość aż o 63 km/h. Mężczyznę ukarano wysokim mandatem i punktami karnymi, zatrzymano mu też prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (25.10) przed godziną 14 w miejscowości Boreczek.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymali w Boreczku kierującego peugeotem. Jego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h.

Pomiar prędkości wykazał, że jechał on 113 km/h, gdzie dozwolona przepisami prędkość wynosi 50 km/h. Kierowcę, którym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu leskiego, ukarano mandatem w kwocie 2000 zł. Otrzymał też 14 punktów karnych.

Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, 31-latek stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy.
W związku z tym, że mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, dlatego sprawa wkrótce trafi do sądu.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.