Kiedy wybudują kanalizację w Rudzie? Burmistrz mówi o dokumentacji

Miliony na budowę kanalizacji w Będziemyślu

Mieszkańcy Rudy pytają się, kiedy gmina wybuduje im kanalizację sanitarną wraz z przyłączami. Temat stanął na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim.
– Tam jest zwarta zabudowa. Ludzie mieszkają bezpośrednio przy drodze powiatowej, która  po jednej stronie jest skanalizowana, druga natomiast nie. I właśnie właściciele tamtejszych posesji w komplecie wyrażają chęć wpięcia się do sieci – przekonuje radny Leszek Świder.

Radny Leszek Świder pyta o Dom Ludowy w Rudzie
Radny Leszek Świder.

Burmistrz Bogusław Kmieć tłumaczy, że po jednej stronie ulicy powiatowej formalnie jest już miasto, natomiast po drugiej – miejscowość Ruda.
–  Z tego co wiem, to obecnie trwa opracowywanie dokumentacji technicznej kanalizacji dla tego terenu. Mówimy tutaj o linii głównej, do której mieszkańcy mogliby się ewentualnie poprzez przyłącza podpiąć, co oczywiście muszą sfinansować z własnej kieszeni – zastrzega,

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.