Kino Jedność otwiera podwoje. Wiemy kiedy

Sędziszowskie Kino Jedność czeka modernizacja

Kino Jedność jest już po modernizacji. Wiemy, kiedy otworzy ono swoje podwoje przed mieszkańcami. Znamy również tytułu filmów, które będą wyświetlone jako pierwsze.

Kino Jedność mieści się w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Młp. Prace remontowe sali i holu kosztowały około 300 tysięcy złotych. Dzięki temu pojawiły się tam nowe wygodne fotele z uchwytami na kubki.
Zmodernizowano też salę kinową. Odnowiono boazerię i posadzkę. Scenę pomalowano na czarno, wymieniono kotary, dołożono oświetlenie LED.

Nowe oblicze ma także hol kinowy. Widać to na ścianach, na sufitach. Jest nowe oświetlenie. Wydzielono sklepik, który do tej pory był odgrodzony kratą. W holu ma pojawić się wystawa zdjęć, które będą pokazywać kino przed, w trakcie i po remoncie. Będzie można też zobaczyć stare foteliki.

Pierwsze seanse w sędziszowskim kinie będzie można oglądać już od piątku (25.03) Co zaplanowano na początek? Będą to filmy dla najmłodszych, familijny i na koniec religijny pt. „Matka Boska z Gwadelupy”. Kino będzie czynne od piątku do wtorku.

Dziennie będą odbywać się trzy seanse. Pierwszy z nich będzie rozpoczynał się o godzinie 15:30. Bilety na projekcie filmowe można nabyć w kasie kina i on line. Za pośrednictwem Internetu można też zarezerwować miejsca. Ceny biletów pozostały bez zmian.
To nie pierwsza modernizacja Kina Jedność. Ostatnio miało to miejsce pięć lat temu. Zostało ono wówczas doposażone w nowoczesny sprzęt dzięki dotacji z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.