Klamka zapadła. W Czarnej powstanie schronisko

Mieszkaniec Czarnej Sędziszowskiej odnaleziony

To już pewne. W Czarnej Sędziszowskiej powstanie schronisko młodzieżowe. Decyzja w tej sprawie zapadła na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej. Placówka będzie funkcjonowała w obiektach Szkoły Podstawowej.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe miało powstać w Czarnej Sędziszowskiej już bardzo dawno.
Jednak budynki Szkoły Podstawowej, na bazie której placówka ma działać, przeszedł termomodernizację z dotacji, co przez kilka lat uniemożliwiało realizację w nim tego typu przedsięwzięć.

Teraz jednak „trwałość projektu” wygasła i można było przystąpić do działania. Rada Miejska w Sędziszowie Młp. podjęła więc stosowną uchwałę. Upoważnia ona burmistrza do zawarcia porozumienia z powiatem w zakresie założenia prowadzenia placówki.

Schronisko ma rozpocząć działalność najwcześniej w wakacje 2023 roku. Będzie ono miało charakter  sezonowy, czyli będzie funkcjonowało w okresach kiedy nie będzie zajęć dydaktycznych, czyli w wakacje i ferie zimowe. Zaplanowano tam 60 miejsc.
Placówka powstanie głównie dla dzieci i młodzieży, ale w razie potrzeb będą mogli z niej korzystać także inni. Schronisko będzie autonomiczną jednostką.

Będzie posiadało własną gospodarką finansową i swoich pracowników. Stawkę za korzystanie będzie ustalała gmina. Opłata ma być tak skalkulowana, żeby przynajmniej finansowo wyjść na zero.

Skąd pomysł na schronisko w Czarnej Sędziszowskiej? Decydowały głównie walory krajobrazowe.

Są tam urokliwe lasy, zbiorniki wodne i ścieżki rowerowe. Przed laty organizowano tam marsze na orientację które przyciągały ludzi z całej Polski.

Klamka zapadła. W Czarnej powstanie schronisko
Szkoła Podstawowa w Czarnej Sędziszowskiej.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.