Mają włamywaczy z Osiedla Młodych [ZDJĘCIA]

Zamknęli go w garażu, szczuli psem i grozili "bronią"
Zdjęcie ilustracyjne.

W ręce policji wpadli dwaj mężczyźni, którzy dwa tygodnie temu włamali się do bloku na Osiedlu Młodych w Sędziszowie Młp. Grozi im więzienie.

O włamaniu do piwnicy w bloku na Osiedlu Młodych w Sędziszowie Młp. ropczycka policja została powiadomiona około dwóch tygodni temu.
Będąc już na miejscu, funkcjonariusze ustalili, że sprawcy najpierw uszkodzili skobel zabezpieczający drzwi do pomieszczenia, a potem weszli do środka.

Następnie zabrali stamtąd między innymi zabawki, sprzęt warsztatowy, a także elektronarzędzia. Powstałe straty wyceniono na ponad 4500 zł.

Mundurowi zabezpieczyli ślady pozostawione przez włamywaczy i przesłuchali świadków. To było podstawą do ustalenia i zatrzymania sprawców.
Okazali się nimi 32 i 42-letni mieszkańcy Sędziszowa Młp. Mężczyznom przedstawiono zarzuty, do których się przyznali. Wkrótce za popełnione czyny poniosą odpowiedzialność przed sądem.

Większość skradzionych przedmiotów odzyskano i zwrócono właścicielowi. Policja przypomina, że przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Mają włamywaczy z Osiedla Młodych [ZDJĘCIA]
Część skradzionych przedmiotów.
Mają włamywaczy z Osiedla Młodych [ZDJĘCIA]
Jeden z włamywaczy. Zdjęcia: KPP Ropczyce.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.