Mieszkańcy Krzywej, Czarnej Sędziszowskiej i Będziemyśla bez PKS do Rzeszowa

Zmiany w gminnej komunikacji autobusowej

Wszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia 2023 roku mieszkańcy Będziemyśla, Czarnej Sędziszowskiej i Krzywej nie będą mogli korzystać z połączeń PKS-u do Rzeszowa.

Władze powiatu ropczycko-sędziszowskiego zdecydowały bowiem, że nie będą już więcej finansować kursów PKS. Dotnie to pasażerów z Krzywej, Będziemyśla i Czarnej Sędziszowskiej
Problem wykluczenia komunikacyjnego gminy na ostatniej sesji Rady Miejskiej poruszył Jerzy Baran:

– W prasie przeczytałem, że 1 stycznia PKS zawiesza połączenia z Rzeszowa do Czarnej Sędziszowskiej, Krzywej oraz Będziemyśla. Dla części mieszkańców naszej gminy dojazd tą trasą to jest jedyny sposób dojazdu do stolicy Podkarpacia – alarmował radny z Będziemyśla.

Zadbać o pieszych i rowerzystów na Witosa
Radny Jerzy Baran.

Co na to burmistrz Bogusław Kmieć?
– Do końca tego roku porozumienie między starostwem a związkiem gmin obowiązuje. My to dofinansujemy. Dzięki temu jeżdżą autobusy PKS z Będziemyśla oraz z Krzywej przez Czarną Sędziszowską i Bratkowice do Rzeszowa.

Niestety, po zmianie przepisów prawa, jesteśmy wyłączeni jako samorząd z możliwości podpisania bezpośredniej umowy ze związkiem gmin rzeszowskich. Nie udało się też do tego przekonać władz starostwa. Stąd ta cała sytuacja

– Autobusy PKS nie będą już jeździły do Rzeszowa. W Będziemyślu jest kolej, więc jego mieszkańcy tak całkowicie nie są odcięci od możliwości dojechania do stolicy regionu. W przypadku Czarnej i Krzywej jest trochę gorzej, bo trzeba dojeżdżać do Sędziszowa Młp., przesiąść do autobusu i pojechać do Rzeszowa. Co możemy zrobić? W zasadzie to niewiele.  Możemy jedynie próbować zminimalizować problem – dodał.
Część dalsza tutaj

Połączenia PKS do Rzeszowa jednak nie znikną? Burmistrz Bogusław Kmieć obiecał transport do Bratkowic

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.