Mieszkańcy Krzywej, Czarnej Sędziszowskiej i Będziemyśla bez PKS do Rzeszowa

Zmiany w gminnej komunikacji autobusowej

Wszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia 2023 roku mieszkańcy Będziemyśla, Czarnej Sędziszowskiej i Krzywej nie będą mogli korzystać z połączeń PKS-u do Rzeszowa.

Władze powiatu ropczycko-sędziszowskiego zdecydowały bowiem, że nie będą już więcej finansować kursów PKS. Dotnie to pasażerów z Krzywej, Będziemyśla i Czarnej Sędziszowskiej
Problem wykluczenia komunikacyjnego gminy na ostatniej sesji Rady Miejskiej poruszył Jerzy Baran:

– W prasie przeczytałem, że 1 stycznia PKS zawiesza połączenia z Rzeszowa do Czarnej Sędziszowskiej, Krzywej oraz Będziemyśla. Dla części mieszkańców naszej gminy dojazd tą trasą to jest jedyny sposób dojazdu do stolicy Podkarpacia – alarmował radny z Będziemyśla.

Zadbać o pieszych i rowerzystów na Witosa
Radny Jerzy Baran.

Co na to burmistrz Bogusław Kmieć?
– Do końca tego roku porozumienie między starostwem a związkiem gmin obowiązuje. My to dofinansujemy. Dzięki temu jeżdżą autobusy PKS z Będziemyśla oraz z Krzywej przez Czarną Sędziszowską i Bratkowice do Rzeszowa.

Niestety, po zmianie przepisów prawa, jesteśmy wyłączeni jako samorząd z możliwości podpisania bezpośredniej umowy ze związkiem gmin rzeszowskich. Nie udało się też do tego przekonać władz starostwa. Stąd ta cała sytuacja

– Autobusy PKS nie będą już jeździły do Rzeszowa. W Będziemyślu jest kolej, więc jego mieszkańcy tak całkowicie nie są odcięci od możliwości dojechania do stolicy regionu. W przypadku Czarnej i Krzywej jest trochę gorzej, bo trzeba dojeżdżać do Sędziszowa Młp., przesiąść do autobusu i pojechać do Rzeszowa. Co możemy zrobić? W zasadzie to niewiele.  Możemy jedynie próbować zminimalizować problem – dodał.
Część dalsza tutaj

Połączenia PKS do Rzeszowa jednak nie znikną? Burmistrz Bogusław Kmieć obiecał transport do Bratkowic

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.