Mieszkańcy nie zgodzili się na Górę Królewską

Na taki obiekt Góra Ropczycka czekała dekady

Mieszkańcy Góry Ropczyckiej określili się, czy chcą, aby ich miejscowość była Górą Królewską czy też nie. Znamy wyniki głosowania w tej sprawie.

Konsultacje społeczne dotyczące zmiany nazwy miejscowości odbyły się w niedzielę (20.03), w godzinach 8-20 w budynku Szkoły Podstawowej. Mieszkańcy głosowali na specjalnych formularzach.
„Referendum” koordynowała komisja konsultacyjna. Składała się ona z urzędnika oraz czterech mieszkańców wsi. Praca w tym organie była płatna.

Jaki był wynik głosowania? Okazuje się, że za Górą Królewską było 60 osób, przeciwko tej nazwie było natomiast 274. Czy to oznacza to, że zmiana miejscowości pozostaje bez zmian?

Sprawa ta ma już ponad dwa lata. Wszystko zaczęło się od inicjatywy samych mieszkańców, a dokładniej – zebrania wiejskiego, które zawnioskowało do radnych o zmianę nazwy swojej miejscowości.

Wkrótce potem odbyły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Wzięło udział w nim udział 81 osób, z których za zmianą nazwy miejscowości było 44.
W kwietniu 2021 roku do Rady Miejskiej trafiło jednak pismo sprzeciwiające się zmiany nazwy miejscowości. Pod petycją podpisało się 347 osób.

Ostatecznie radni wycofali się z wnioskowania do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę nazwy Góry Ropczyckiej. Podjęli również uchwałę o ponownych konsultacjach.

Dziś już wiadomo, że zakończyły się one utrzymaniem starej nazwy miejscowości. Nie wszyscy jednak wyrażają z tego powodu zadowolenie. Świadczy o tym poniższa grafika znaleziona na Facebooku.
Mieszkańcy nie zgodzili się na Górę Królewską
O Sędziszów Lokalnie 448 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.