Mieszkanka powiatu straciła w sieci duże pieniądze

Mieszkanka powiatu straciła w sieci duże pieniądze

Mieszkanka naszego powiatu padła ofiarą internetowych przestępców. Kobieta sprzedając sprzęt AGD w sieci, straciła kilka tysięcy złotych.

Coraz popularniejszą formą dokonywania transakcji są platformy internetowe. To w sieci możemy, nie wychodząc z domu, zakupić potrzebną lub sprzedać nieużywaną już przez nas rzecz. Musimy jednak pamiętać, że są tam również oszuści.
Oszukana w sieci

Ich działania są ciągle modyfikowane w taki sposób, aby wyłudzić od nas dane, które następnie umożliwiają im dokonywanie transakcji na szkodę sprzedającego lub kupującego.

W ten sposób ponad sześć tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Kobieta, na jednym z portali wystawiła do sprzedaży sprzęt AGD. Po pewnym czasie otrzymała wiadomość na komunikatorze od rzekomego kupującego.

Następnie sprzedająca otrzymała link, który przekierował ją do strony internetowej, podobnej do popularnej witryny portalu internetowego.

Pokrzywdzona, w przekonaniu, że podaje dane swojego konta bankowego, które umożliwią wpłatę za zakupiony przedmiot kupującemu, udostępniła mu informacje pozwalające na korzystanie z jej konta. Po ponownym sprawdzeniu stanu konta stwierdziła, że brakuje na nim kilka tysięcy złotych.

Bądźmy ostrożni

Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kupowania bądź sprzedawania w sieci. Pamiętajmy, aby nie korzystać z linków, które otrzymujemy w wiadomościach.
Samodzielnie wpisujmy adres internetowy danego serwisu ogłoszeniowego lub banku, a także sprawdzajmy, czy witryna jest bezpieczna. Aby to zrobić, należy popatrzyć na symbol stanu bezpieczeństwa po lewej stronie adresu.

Po kliknięciu w ikonę kłódki, będziemy mogli zobaczyć uprawnienia strony, a także podsumowanie informacji o stopniu prywatności połączenia.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.