Miliony złotych w drogę w Zagorzycach, Szkodnej i Górze Ropczyckiej [WIDEO]

Potężna inwestycja drogowa na terenie gminy

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej na terenie trzech sołectw gminy Sędziszów Małopolski: Góry Ropczyckiej, Zagorzyc i Szkodnej. Koszt inwestycji jest ogromny, bo przekracza jedenaście milionów złotych.
W Górze Ropczyckiej i Zagorzycach pojawił się nowy chodnik o długości 4 km. Przebudowano również: pobocza, rowy, przepusty i skarpy.

Koszt zadania jest ogromny, bo wynosi prawie 11,5 mln zł. Udało się pozyskać na ten cel aż 95 procent dofinansowania z programu Polski Ład.

Pozostałe środki wyłożyło Starostwo Powiatowe w Ropczycach, które dodatkowo zapłaciło za dokumentację i wykup działek od mieszkańców. Łącznie kosztowało to około miliona złotych.
– Jako przedstawiciel Zarządu Powiatu, a zarazem mieszkaniec Zagorzyc, cieszę się z tego podwójnie  W trakcie prac były różne problemy. Najważniejsze jednak, że wszystko dzięki pomocy Bożej udało się załatwić. To droga, który łączy krajową „czwórkę” z drogą wojewódzką.

Po drugie, w Zagorzycach jest bardzo gęsta zabudowa i mnóstwo zakrętów, które są bardzo niebezpieczne. Po drodze są trzy szkoły i tyle samo kościołów. Dlatego mieszkańcy tak wyczekiwali chodników – mówił Andrzej Bączkowski.

– Z tej nowej drogi mogą korzystać nie tylko mieszkańcy okolic, ale i całego powiatu. Dlatego jest to nas bardzo ważna strategicznie inwestycja – zaznaczył starosta Witold Darłak.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.