Miliony złotych w drogę w Zagorzycach, Szkodnej i Górze Ropczyckiej [WIDEO]

Potężna inwestycja drogowa na terenie gminy

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej na terenie trzech sołectw gminy Sędziszów Małopolski: Góry Ropczyckiej, Zagorzyc i Szkodnej. Koszt inwestycji jest ogromny, bo przekracza jedenaście milionów złotych.
W Górze Ropczyckiej i Zagorzycach pojawił się nowy chodnik o długości 4 km. Przebudowano również: pobocza, rowy, przepusty i skarpy.

Koszt zadania jest ogromny, bo wynosi prawie 11,5 mln zł. Udało się pozyskać na ten cel aż 95 procent dofinansowania z programu Polski Ład.

Pozostałe środki wyłożyło Starostwo Powiatowe w Ropczycach, które dodatkowo zapłaciło za dokumentację i wykup działek od mieszkańców. Łącznie kosztowało to około miliona złotych.
– Jako przedstawiciel Zarządu Powiatu, a zarazem mieszkaniec Zagorzyc, cieszę się z tego podwójnie  W trakcie prac były różne problemy. Najważniejsze jednak, że wszystko dzięki pomocy Bożej udało się załatwić. To droga, który łączy krajową „czwórkę” z drogą wojewódzką.

Po drugie, w Zagorzycach jest bardzo gęsta zabudowa i mnóstwo zakrętów, które są bardzo niebezpieczne. Po drodze są trzy szkoły i tyle samo kościołów. Dlatego mieszkańcy tak wyczekiwali chodników – mówił Andrzej Bączkowski.

– Z tej nowej drogi mogą korzystać nie tylko mieszkańcy okolic, ale i całego powiatu. Dlatego jest to nas bardzo ważna strategicznie inwestycja – zaznaczył starosta Witold Darłak.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.