Najpierw ukradła alkohol ze sklepu w Ropczycach, a potem kierowała autem pod jego wpływem

Pijany kierowca jechał slalomem przez Krzywą

Kara więzienia grozi kobiecie, która ukradła alkohol, a potem kierowała samochodem pod jego wpływem. Do zdarzenia doszło w Ropczycach.

W poniedziałek (27.02), po godzinie policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w Ropczycach doszło do kradzieży. Jedna z klientek miała nie zapłacić za alkohol i produkty spożywcze.
Kobieta jak gdyby nigdy wyszła z lokalu i odjechała samochodem z parkingu. Zgłaszający kradzież zdążył jednak zapisać numer rejestracyjny jej audi.

Mundurowi wkrótce potem na jednej z ulic zauważyli wskazany samochodów i zaraz potem zatrzymali go na ulicy Udzieli w Ropczycach.

Za kierownicą siedziała 39-letnia mieszkanka powiatu dębickiego, która była… nietrzeźwa. Badanie wykazało prawie dwa promile alkoholu w jej organizmie.

Dodatkowo funkcjonariusze w pojeździe znaleźli rzeczy pochodzące z kradzieży. Były to między innymi artykuły spożywcze i alkohol. Ich łączna wartość wyniosła prawie tysiąc złotych.
Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.