Nastolatek ze Szkodnej zaatakował i znieważył sędziszowskich policjantów

Dachowanie i zderzenie samochodów w powiecie

Trzy lata więzienia grozi 17-latkowi, który naruszył nietykalność cielesną policjantów, znieważył ich i uszkodził radiowóz. Do zdarzenia doszło w Sędziszowie Małopolskim.

W piątek (06.01) godzinę przed północą sędziszowskich policjantów poinformowano, że na parkingu, na ulicy Klasztornej, młody mężczyzna uszkodził klamkę w jednym z samochodów.
Zgłaszający zdarzenie poinformował, że sprawcą tego czynu jest jego znajomym, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Wkrótce potem wandal powrócił.

Podczas legitymowania zachowywał się wobec mundurowych arogancko i wulgarnie. W pewnym momencie kopnął funkcjonariusza i radiowóz, powodując jego uszkodzenie. Mężczyzna cały czas groził interweniującym policjantom.

Agresorem okazał się 17-letni mieszkaniec Szkodnej, który został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty znieważania i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Nie uniknie także odpowiedzialności za uszkodzenie mienia.
Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec nastolatka prokurator zastosował policyjny dozór.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.