Nie pozostał obojętny, pomógł staruszkowi

Nie pozostał obojętny, pomógł staruszkowi

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Ropczyc. Pomógł on staruszkowi, który nie wiedział, gdzie się znajduje, ani gdzie mieszka…

Do zdarzenia doszło w sobotnie (03.12) popołudnie w rejonie ulicy 3 Maja w Ropczycach. Jeden z przechodniów zauważył tam seniora, który wyglądał na zagubionego i zdezorientowanego
Nie wzywał pomocy, ale nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje, ani gdzie mieszka. Mężczyzna, obawiając się, że starszy pan sam nie będzie mógł trafić do domu, przywiózł go do komendy policji.

Jak się okazało, 85-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski, wymaga stałej opieki. O tym, że wyszedł z domu i nie wrócił do miejsca zamieszkania, policjantów wcześniej powiadomiła rodzina.

Dzięki dużej empatii, którą wykazał się mieszkaniec Ropczyc, senior cały i zdrowy wrócił do domu.

Policja przypomina, że obecny okres jesienno-zimowy to wyzwanie dla osób bezdomnych, mieszkających samotnie, czy też nieporadnych życiowo.
Jeśli wiemy o osobach, którym może grozić wychłodzenie, lub widzimy taką osobę, zaalarmujmy służby – możemy uratować komuś życie.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.