Nie żyje proboszcz parafii w Sędziszowie Młp.

Śmierć na dworcu w Ropczycach. 46-latek osunął się pod koła pociągu [ZDJĘCIA]

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna Borek Wielki, zmarł dziś (16.09) ks. Jan Pikul, proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Sędziszowie Młp.

Ks. Jan Pikul zmarł dziś, około godziny 20, w 44. roku kapłaństwa. Miał 69 lat. Był nie tylko duchownym. Interesował się informatyką. Miał istotne osiągnięcia w tej dziedzinie.

Ksiądz znany między innymi jako projektant standardu kodowania polskich znaków xJP. Był też autorem wielu sterowników drukarek dla komputerów Amiga i systemu AmigaOS.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej obejmuje terytorium trzech wsi: Borek Wielki (obecnie osiedle w Sędziszowie Młp.), Boreczek i Borek Mały. Kościół parafialny znajduje się w Borku Wielkim, natomiast w Boreczku jest świątynia filialna pw. Podwyższenia Krzyża św.

Ks. Jan Pikul był proboszczem tej parafii  od 2003 roku.

Nie żyje proboszcz parafii w Sędziszowie Młp.
Ks. Jan Pikul /Fot.: OSP Borek Wielki/.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.