Nowy gastroskop dla sędziszowskiego szpitala

Sędziszowski szpital przejmie budynek po szkole nr 2

Szpital Powiatowy im. Ojca Pio w Sędziszowie Młp. wzbogaci się o nowy sprzęt medyczny. Chodzi o nowy gastroskop i doposażenie działu rehabilitacji. Nie byłoby tego, gdyby nie wsparcie ze strony ratusza.

Sędziszowska lecznica otrzymała od Urzędu Miejskiego 100 tysięcy złotych. Większość z tej kwoty, bo 80 tysięcy zł trafi na zakup nowego sprzętu do poradni endoskopii. To gastroskop. Pozostałe 20 tys. zł pomoże w doposażeniu działu rehabilitacji.
Ludwik Jasiński, kierownik pracowni endoskopowej, wyjaśniał, dlaczego zakup jest tak istotny:

– Gastroskop jest wykorzystywany na bieżąco. Wykonujemy codziennie liczne badania i drobne zabiegi tym sprzętem. Podnosimy w ten sposób jakość naszych usług wobec tego pacjenci mogą być tu na miejscu zabezpieczeni, mogą zostać or razu zdiagnozowani i wyleczeni.

To nie pierwsze i zapewne nie ostatnie takie wsparcie.

– W okresie pandemii, w tamtym roku, samorząd Sędziszowa Młp. przekazał nam 100 tys. zł na zakup nowego ultrasonografu, który zasilił pracownię USG. Zastąpił on stary i zużyty aparat. Lekarze są z niego zadowoleni. Odbywa się na nim dużo badań – podkreślał Adam Pachlita, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach:
– Jestem pewny, że to nie ostatnia pomoc. Będziemy kontynuowali tę dobrą współpracę – zapewnił burmistrz Bogusław Kmieć.

Dodajmy, że w kwietniu tego roku ratusz przekazał szpitalowi budynek po Szkole Podstawowej nr 2. Już od przyszłego roku ma tam funkcjonować Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Więcej o tym tutaj.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.