Otwierają zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne

Otwierają zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne

Od poniedziałku do hybrydowego nauczania wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Będzie można też skorzystać z zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych. Dotyczy to 11. województw, w tym Podkarpacia.

O poluzowaniu obostrzeń poinformował na dzisiejszej (21.04) konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia. Wyjątkiem są województwa: dolnośląskie, śląskie, opolskie, wielkopolskie i łódzkie. W związku z tym, że sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem jest tam najtrudniejsza, restrykcje na tamtym terenie pozostają bez zmian.
Zakłady fryzjerskie

W pozostałych regionach, w tym także na Podkarpaciu, od 26 kwietnia do hybrydowego nauczania wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Swoje podwoje otworzą również zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne.

Minister zdrowia zapowiedział, po weekendzie majowym prawdopodobnie otworzą się instytucje kultury. A w przyszłym tygodniu przedstawi plan, który m.in. będzie zakładał przywrócenie branży gastronomicznej i hotelarskiej, komunii oraz wesel.

Zniosą maseczki?

Niedzielski wyjaśnił, że w przyszłą środę rząd odniesie się do możliwości zniesienia nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu.
– Można powiedzieć, że pewne apogeum jeżeli chodzi o liczbę nowych zakażeń tej III fali mamy za sobą. Również za sobą, wydaje się, że mamy apogeum hospitalizacji, które miało miejsce mniej więcej dwa tygodnie temu. Ta infrastruktura szpitalna, która walczy z covidem jest teraz nieco odciążona. Niemniej cały czas zarówno poziom zakażeń, jak i poziom hospitalizacji utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie – podkreślił.

Portal informacyjny sedziszowlokalnie powstał w marcu 2021 roku. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności mieszkańców gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.