Pani Zofia Białek z Sędziszowa Młp. skończyła sto lat

Pani Zofia Białek z Sędziszowa Młp. skończyła sto lat

Kilka dni temu równe sto lat ukończyła pani Zofia Białek z Sędziszowa Małopolskiego. Dostojna Jubilatka całe swoje długie życie spędziła w rodzinnym mieście.

Pani Zofia Białek urodziła się 5 stycznia 1922 r. w Sędziszowie Małopolskim jako córka Anny i Ludwika Harchut. Miała pięcioro rodzeństwa: dwóch braci oraz trzy siostry.
Związek małżeński z Bolesławem Białkiem zawarła 9 lutego 1951 r. Urodziła mu dwoje dzieci, syna Roberta i córkę Elżbietę. Wdową została dość wcześnie, bo już w 1974 roku.

Dostojna Jubilatka doczekała się dwoje wnucząt i pięcioro prawnucząt. Oprócz dwójki swoich dzieci, wychowała jeszcze 11 pociech, które traktowała jak swoje. Pani Zofia cieszy się dobrym zdrowiem i doskonałą pamięcią, pogodą ducha oraz wsparciem rodziny.

Swoje setne urodziny pani Zofia Białek obchodziła w środę (05.01). Dzień później odwiedzili ją: burmistrz Bogusław Kmieć; przewodniczący Rady Miejskiej, Marek Pająk oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sędziszowie Młp., Agnieszka Saj. Goście z sędziszowskiego ratusza złożyli jubilatce  życzenia, wręczając kwiaty, tort oraz okolicznościowy list gratulacyjny.

Nie zabrakło również życzeń składanych przez licznie zgromadzoną rodzinę i przyjaciół. W tym dniu, w intencji Pani Zofii, odbyła się msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp.
Dostojnej Jubilatce składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia a także sił na kolejne lata w otoczeniu pełnym troski, życzliwości, wdzięczności i miłości najbliższych.

Pani Zofia Białek z Sędziszowa Młp. skończyła sto lat

Pani Zofia Białek z Sędziszowa Młp. skończyła sto lat
Pani Zofia Białek to piąta, aktualnie jedna z najstarszych mieszkanek gminy Sędziszów Małopolski.

  • 27 grudnia 2021 r. swoje 102 urodziny obchodziła Pani Honorata Miś z Boreczku.
  • 13 lutego 2021 r. 101 lat ukończyła Pani Bronisława Czapka z Boreczku.
  • 16 kwietnia 2021 r. 101 urodziny świętowała Pani Stefania Grzech z Czarnej Sędziszowskiej.
  • 9 sierpnia 2021 r. 100 urodziny obchodziła Pani Zofia Ochał z Zagorzyc.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.