Plaga pijanych kierowców w powiecie ropczycko-sędziszowskim

Pijany kierowca jechał slalomem przez Krzywą

Pięciu kierowców „na podwójnym gazie” zatrzymali policjanci w miniony weekend w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Konsekwencji nie uniknie też kobieta, która prowadziła pojazd pomimo dwóch zakazów.

Od piątku do niedzieli (03-05.03) ropczyccy policjanci prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwość”. Celem tej akcji jest eliminacja z dróg kierowców, którzy siadają „za kółkiem” po wypiciu alkoholu.
Pierwszy zatrzymany to 28-letni mieszkaniec gminy Dębica, który w sobotę przed godziną 8, w miejscowości Ocieka, kierował audi, mając prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Godzinę później na ulicy Kolbuszowskiej w Sędziszowie Młp. zatrzymano 65-letniego mieszkańca gminy Kolbuszowa. Badanie wykazało w organizmie kierowcy renault ponad 0,3 promila alkoholu.

W niedzielę (05.03), przed godziną 8 na ulicy Mickiewicza w Ropczycach policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena. 58-letni mieszkaniec Rzeszowa miał w organizmie ponad 0,4 promila alkoholu.

Tego dnia, o godz. 12.30, na ulicy 3 Maja w Ropczycach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego dacią. 36-letni mieszkaniec gminy Ropczyce usiadł za kierownicę, mimo że pił wcześniej alkohol. Badanie wykazało ponad 0,3 promila.
„Na podwójnym gazie” jechał również kierowca kia. Badanie wykazało u 40-letniego mieszkańca gminy Ostrów ponad 0,3 promila alkoholu.

Wszystkim kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy. Wkrótce poniosą oni odpowiedzialność za popełnione wykroczenia przed sądem.

Konsekwencji prawnych nie uniknie również 48-letnia kierująca nissanem, którą zatrzymano do kontroli na ulicy Konopnickiej w Sędziszowie Młp.
Mieszkanka gminy Wielopole Skrzyńskie kierowała samochodem pomimo dwóch aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów, wydanych przez sądy rejonowe w Ropczycach oraz Kolbuszowej. 48-latka poniesie za to odpowiedzialność karną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.