Plaga pijanych kierowców w powiecie ropczycko-sędziszowskim

Pijany kierowca jechał slalomem przez Krzywą

Pięciu kierowców „na podwójnym gazie” zatrzymali policjanci w miniony weekend w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Konsekwencji nie uniknie też kobieta, która prowadziła pojazd pomimo dwóch zakazów.

Od piątku do niedzieli (03-05.03) ropczyccy policjanci prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwość”. Celem tej akcji jest eliminacja z dróg kierowców, którzy siadają „za kółkiem” po wypiciu alkoholu.
Pierwszy zatrzymany to 28-letni mieszkaniec gminy Dębica, który w sobotę przed godziną 8, w miejscowości Ocieka, kierował audi, mając prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Godzinę później na ulicy Kolbuszowskiej w Sędziszowie Młp. zatrzymano 65-letniego mieszkańca gminy Kolbuszowa. Badanie wykazało w organizmie kierowcy renault ponad 0,3 promila alkoholu.

W niedzielę (05.03), przed godziną 8 na ulicy Mickiewicza w Ropczycach policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena. 58-letni mieszkaniec Rzeszowa miał w organizmie ponad 0,4 promila alkoholu.

Tego dnia, o godz. 12.30, na ulicy 3 Maja w Ropczycach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego dacią. 36-letni mieszkaniec gminy Ropczyce usiadł za kierownicę, mimo że pił wcześniej alkohol. Badanie wykazało ponad 0,3 promila.
„Na podwójnym gazie” jechał również kierowca kia. Badanie wykazało u 40-letniego mieszkańca gminy Ostrów ponad 0,3 promila alkoholu.

Wszystkim kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy. Wkrótce poniosą oni odpowiedzialność za popełnione wykroczenia przed sądem.

Konsekwencji prawnych nie uniknie również 48-letnia kierująca nissanem, którą zatrzymano do kontroli na ulicy Konopnickiej w Sędziszowie Młp.
Mieszkanka gminy Wielopole Skrzyńskie kierowała samochodem pomimo dwóch aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów, wydanych przez sądy rejonowe w Ropczycach oraz Kolbuszowej. 48-latka poniesie za to odpowiedzialność karną.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.