Pocisk artyleryjski znaleziony w Boreczku [ZDJĘCIA]

Mieszkanka powiatu straciła w sieci duże pieniądze

Policja otrzymała dwa zgłoszenia o odnalezionych niewybuchach na terenie powiatu. Na jedną z takich „pamiątek” po wojnie natknięto się w Boreczku.

Wczoraj (30.09) przed godziną 13, w Boreczku podczas prac ziemnych znaleziono niewybuch. Policja potwierdziła, że to pocisk artyleryjski.
Dwa dni wcześniej, we wtorek (28.09) przed południem podobny przedmiot znaleziono podczas prac wykonywanych przy budowie mostu we wsi Kozodrza. Oba znaleziska, które pochodzą z czasów II wojny światowe, zabrali saperzy.

Mundurowi przypominają, że niewybuchy z czasów wojny są wciąż niebezpieczne. Dlatego nie wolno ich dotykać ani przenosić. O każdym takim znalezisku należy niezwłocznie powiadomić policję.

Pocisk artyleryjski znaleziony w Boreczku [ZDJĘCIA]

Pocisk artyleryjski znaleziony w Boreczku [ZDJĘCIA]
Niewybuchy znalezione w Kozodrzy i Boreczku. Zdjęcia: KPP Ropczyce.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.