Policja zatrzymała pirata drogowego.To… 15-latek

Dachowanie i zderzenie samochodów w powiecie

Wczoraj policjanci zatrzymali volkswagena, który znacznie przekroczył prędkość. Okazało się, że za kierownicą auta siedział… 15-latek. Sprawą zajmuje się sąd rodzinny.
Do zdarzenia doszło w czwartek (13.01), po godzinie 17, w miejscowości Nockowa, w gminie Iwierzyce. Funkcjonariusze ropczyckiej policji zatrzymali tam do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Auto jechało z prędkością 92 km/h, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h.

W aucie jechały cztery osoby. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 15-latek, mieszkaniec Trzciany. Chłopiec oczywiście nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci o całym zdarzeniu powiadomili ojca nieletniego „kierowcy”.

Teraz sprawą 15-latka zajmie się sąd rodzinny. Rozpatrzy sprawę nieletniego pasażera volkswagena, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za udostępnienie pojazdu osobie, która nie posiada uprawnień do kierowania, mandatem został ukarany 18-letni pasażer.
Dodatkowo, zarówno on, jak i 18-letnia pasażerka volkswagena otrzymali mandaty za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.