Policja zatrzymała pirata drogowego.To… 15-latek

Dachowanie i zderzenie samochodów w powiecie

Wczoraj policjanci zatrzymali volkswagena, który znacznie przekroczył prędkość. Okazało się, że za kierownicą auta siedział… 15-latek. Sprawą zajmuje się sąd rodzinny.
Do zdarzenia doszło w czwartek (13.01), po godzinie 17, w miejscowości Nockowa, w gminie Iwierzyce. Funkcjonariusze ropczyckiej policji zatrzymali tam do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Auto jechało z prędkością 92 km/h, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h.

W aucie jechały cztery osoby. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 15-latek, mieszkaniec Trzciany. Chłopiec oczywiście nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci o całym zdarzeniu powiadomili ojca nieletniego „kierowcy”.

Teraz sprawą 15-latka zajmie się sąd rodzinny. Rozpatrzy sprawę nieletniego pasażera volkswagena, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za udostępnienie pojazdu osobie, która nie posiada uprawnień do kierowania, mandatem został ukarany 18-letni pasażer.
Dodatkowo, zarówno on, jak i 18-letnia pasażerka volkswagena otrzymali mandaty za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.