Policyjny pościg za kierowcą… ciągnika rolniczego

Mieszkanka powiatu straciła w sieci duże pieniądze

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika rolniczego, który… próbował uciec przed policjantami. Mężczyzna ucieczkę zakończył w polach.

Wczoraj (06.10) po godzinie 11 funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, patrolując miejscowość Nockowa, zauważyli podejrzanie poruszający się ciągnik rolniczy. Tor jazdy pojazdu wskazywał, że jego kierowca może być pijany. Badanie urządzeniem typu AlcoBlow potwierdziło te przypuszczenia.

Gdy policjant wydał polecenie, aby opuścił pojazd, mężczyzna uruchomił traktor i zaczął uciekać. Funkcjonariusz poinformowali o zaistniałej sytuacji dyżurnego i podjął pościg za kierującym.
Gdy traktorzysta wjechał w pole orne, został zatrzymany. Mieszkaniec gminy Iwierzyce miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Pijany 52-latek został przekazany pod opiekę rodziny. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.