Powstał pierwszy w mieście wybieg dla psów

Pierwszy w mieście wybieg dla psów [WIDEO]

To dobra informacja dla właścicieli psów z Sędziszowa Młp. Od niedawna na terenie Osiedla Młodych otwarty jest pierwszy w mieście profesjonalny wybieg dla czworonogów.

Plac znajduje się na gminnej działce, za składem budowlanym, u zbiegu ulic Wspólnej i Słonecznej.
Inwestycja kosztowała ponad 44 tysięcy złotych i była możliwa dzięki środkom wygospodarowanym przez Zarząd Osiedla Młodych. Projekt placu przygotował sędziszowianin, profesjonalny treser psów który będzie się tam pojawiał, by pomagać mieszkańcom miasta w wychowywaniu i szkoleniu psów.

W ten sposób powstał pogrodzony teren z dwoma wejściami. Są tam już ławeczki i kosze na śmiecie. Z czasem to miejsce  ma być wyposażane w kolejne elementy. Niedawno zasiano tam trawę. Na wiosnę wybieg powinien być już cały zielony.

– Wybieg jeszcze jest w budowie, czyli będzie może można go doposażać w kolejne elementy. Zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie tym miejscem. Jest to teren ogrodzony z dwoma wejściami od ulic Wspólnej i Słonecznej. Jest tam wyznaczona poczekalnia dla psów, które nie do końca mogą się polubić z innymi czworonogami – zaznaczył burmistrz Bogusław Kmieć.
– Ta inwestycja  świetnie wpisała się w to, co wnioskowali mieszkańcy. To głównie za ich sprawą, ich uporem, udało się to przedsięwzięcie sfinalizować. Przede wszystkim jest tu bezpiecznie i spokojnie. Z pewnością plac zostanie jeszcze doposażony. Tak więc zachęcamy wszystkie osoby, które posiadają czworonogi, do przychodzenia tutaj i spędzania czasu – mówił Mateusz Pająk, przewodniczący Osiedla Młodych

– Do tej pory psy tak naprawdę nie miały w Sędziszowie Młp. takiego miejsca. Może przy „Orliku”, ale tam nie było do końca bezpiecznie, bo nie był to plac ogrodzony – podkreślał Marek Pająk, przewodniczący Rady Miejskiej.

Nowo powstały wybieg dla psów będzie administrowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Młp. Z placu można korzystać cały dzień. Już podczas oficjalnego otwarcia tego miejsca można było zauważyć duże zainteresowanie nim ze strony mieszkańców.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.