Powstał pierwszy w mieście wybieg dla psów

Pierwszy w mieście wybieg dla psów [WIDEO]

To dobra informacja dla właścicieli psów z Sędziszowa Młp. Od niedawna na terenie Osiedla Młodych otwarty jest pierwszy w mieście profesjonalny wybieg dla czworonogów.

Plac znajduje się na gminnej działce, za składem budowlanym, u zbiegu ulic Wspólnej i Słonecznej.
Inwestycja kosztowała ponad 44 tysięcy złotych i była możliwa dzięki środkom wygospodarowanym przez Zarząd Osiedla Młodych. Projekt placu przygotował sędziszowianin, profesjonalny treser psów który będzie się tam pojawiał, by pomagać mieszkańcom miasta w wychowywaniu i szkoleniu psów.

W ten sposób powstał pogrodzony teren z dwoma wejściami. Są tam już ławeczki i kosze na śmiecie. Z czasem to miejsce  ma być wyposażane w kolejne elementy. Niedawno zasiano tam trawę. Na wiosnę wybieg powinien być już cały zielony.

– Wybieg jeszcze jest w budowie, czyli będzie może można go doposażać w kolejne elementy. Zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie tym miejscem. Jest to teren ogrodzony z dwoma wejściami od ulic Wspólnej i Słonecznej. Jest tam wyznaczona poczekalnia dla psów, które nie do końca mogą się polubić z innymi czworonogami – zaznaczył burmistrz Bogusław Kmieć.
– Ta inwestycja  świetnie wpisała się w to, co wnioskowali mieszkańcy. To głównie za ich sprawą, ich uporem, udało się to przedsięwzięcie sfinalizować. Przede wszystkim jest tu bezpiecznie i spokojnie. Z pewnością plac zostanie jeszcze doposażony. Tak więc zachęcamy wszystkie osoby, które posiadają czworonogi, do przychodzenia tutaj i spędzania czasu – mówił Mateusz Pająk, przewodniczący Osiedla Młodych

– Do tej pory psy tak naprawdę nie miały w Sędziszowie Młp. takiego miejsca. Może przy „Orliku”, ale tam nie było do końca bezpiecznie, bo nie był to plac ogrodzony – podkreślał Marek Pająk, przewodniczący Rady Miejskiej.

Nowo powstały wybieg dla psów będzie administrowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Młp. Z placu można korzystać cały dzień. Już podczas oficjalnego otwarcia tego miejsca można było zauważyć duże zainteresowanie nim ze strony mieszkańców.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.