Powstanie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Powstanie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

W Sędziszowie Małopolskim powstanie bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Znajdzie się tam kilkaset różnego rodzaju urządzeń.

Wartość przedsięwzięcia wynosi prawie 2,2 mln zł, z czego 95 procent to unijna dotacja pozyskana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wypożyczalnia będzie działała przez dwa lata.
Za pozyskane fundusze sędziszowski MGOPS zakupi sprzęt rehabilitacyjny. Będą to między innymi:

  • specjalistyczne łóżka,
  • materace przeciwodleżynowe
  • wózki inwalidzkie,
  • orbitreki,
  • rowerki stacjonarne.

Za dotację Ośrodek zapłaci również za wynajem pomieszczeń na ich magazynowanie oraz za transport do osób potrzebujących. Nie wiadomo jeszcze, gdzie wypożyczalnia będzie się znajdowała.

– MGOPS  próbuje porozumieć się z jednym z właścicieli lokalu obok kościoła farnego w Sędziszowie Młp., gdzie ona mogłaby funkcjonować. Niemniej jednak założenie jest takie, że ten sprzęt w większości musi być w obrocie. A więc powinien być u mieszkańców, którzy ten sprzęt będą chcieli wypożyczyć.
– Myślę że jest to dobra informacja dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów potrzeby sprzętowe oczekują. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom dzięki dotacji, którą udało nam się pozyskać – mówi burmistrz Bogusław Kmieć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.