Powstanie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Powstanie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

W Sędziszowie Małopolskim powstanie bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Znajdzie się tam kilkaset różnego rodzaju urządzeń.

Wartość przedsięwzięcia wynosi prawie 2,2 mln zł, z czego 95 procent to unijna dotacja pozyskana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wypożyczalnia będzie działała przez dwa lata.
Za pozyskane fundusze sędziszowski MGOPS zakupi sprzęt rehabilitacyjny. Będą to między innymi:

  • specjalistyczne łóżka,
  • materace przeciwodleżynowe
  • wózki inwalidzkie,
  • orbitreki,
  • rowerki stacjonarne.

Za dotację Ośrodek zapłaci również za wynajem pomieszczeń na ich magazynowanie oraz za transport do osób potrzebujących. Nie wiadomo jeszcze, gdzie wypożyczalnia będzie się znajdowała.

– MGOPS  próbuje porozumieć się z jednym z właścicieli lokalu obok kościoła farnego w Sędziszowie Młp., gdzie ona mogłaby funkcjonować. Niemniej jednak założenie jest takie, że ten sprzęt w większości musi być w obrocie. A więc powinien być u mieszkańców, którzy ten sprzęt będą chcieli wypożyczyć.
– Myślę że jest to dobra informacja dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów potrzeby sprzętowe oczekują. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom dzięki dotacji, którą udało nam się pozyskać – mówi burmistrz Bogusław Kmieć.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.