Projektują pierwszy sędziszowski blok SIM

Projektują pierwszy sędziszowski blok w ramach SIM

Rozpoczęto projektowanie pierwszego bloku, który powstanie w Sędziszowie Młp. w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM). Obiekt z blisko 40 mieszkaniami i sześciu piętrach ma stanąć po zachodniej części „Orlika”.

–  Projektowanie tego bloku potrwa ok. 210 dni. Pierwsze 30 dni mamy na koncepcję, następnie ok. 150 dni powinno upłynąć do momentu pozwalania na budowę, choć mamy nadzieję, że uda się to zrobić wcześniej. Pierwsze łopaty chcemy wbić w przyszłym roku. Chcielibyśmy, aby w okolicy lata był już wyłoniony wykonawca, żeby te roboty mogły jak najszybciej ruszyć – mówił Krzysztof Mazur, prezes spółki SIM Podkarpacie.
Blok zaprojektuje biuro projektowe PSJ Project w Pilźnie. Jego właścicielka Sylwia Pękala nie kryła emocji po podpisaniu umowy na to zadanie:

– To historyczne wydarzenie, bo to pierwsza umowa SIM Podkarpacie. Mam nadzieję, że w tak samych dobrych humorach będziemy oddawali to zadanie – zaznaczyła.

Projektują pierwszy sędziszowski blok SIM
Tuż po podpisaniu umowy na budowę pierwszego w Sędziszowie Młp. bloku w ramach SIM. Od lewej: Krzysztof Mazur, prezes spółki SIM Podkarpacie; Sylwia Pękala, właścicielka firmy PSJ Project i burmistrz Bogusław Kmieć. Zdjęcie: Urząd Miejski w Sędziszowie Młp.

Przypomnijmy, że sędziszowski ratusz otrzymał trzy miliony złotych na budowę stu nowych mieszkań w ramach SIM. W pierwszym etapie za te pieniądze powstanie blok przy ulicy Wspólnej.

Kolejne budynki planuje się na działce pomiędzy „Orlikiem”, a Miasteczkiem Ruchu Drogowego. Wszystkie obiekty będą posiadały windy.

Ideą SIM są bardzo atrakcyjne warunki najmu. Wpłacamy zaledwie 10-15 procent wkładu własnego. Następnie program zapewnia nam możliwość dojścia do własności po 20-30 latach.
– To inicjatywa dla osób, których nie stać na kupno domu, mieszkania, którzy nie maja zdolności kredytowej lub ją utracili. Chcemy załatać lukę jaką jest potężny deficyt mieszkaniowy na terenie naszej gminy – podkreślał burmistrz Bogusław Kmieć.

Na budowę bloków miasto przeznaczyło również teren położony pomiędzy ulicą Wiśniową a ulicą Malinową. W dalszej perspektywie ma tam powstać około 260 mieszkań. Ma pojawić się również nowa infrastruktura: parkingi, chodniki, plac zabaw itd.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.