Przebudują drogę Szkodna – Budzisz. Zapłacą leśnicy

Tegoroczne inwestycje drogowe w mieście i gminie

Nadleśnictwo Strzyżów dofinansuje przebudowę drogi gminnej Szkodna – Budzisz. Wyłoży na ten cel 720 000 zł. Stosowną umowę w tej sprawie podpisano w sędziszowskim ratuszu.
Zaczęło się od tego, że burmistrz Bogusław Kmieć zwrócił się z wnioskiem do Nadleśnictwa Strzyżów o dofinansowanie zadania komunikacyjnego na terenie gminy Sędziszów Małopolski.

Chodziło o przebudowę drogi Szkodna – Budzisz. Leży ona w ciągu komunikacyjnym stanowiącym główny szlak, po którym odbywa się wywóz drewna z kompleksu leśnego. Jest także ważnym traktem dla okolicznych mieszkańców, ale także dla sąsiednich gmin Wielopole Skrzyńskie i Iwierzyce.

Na drodze pojawi się nawierzchnia asfaltowa o długości około 1 540 metrów. Koszty przedsięwzięcia szacuje się na 900 000 zł. Prace mają być zrealizowane do końca tego roku.

Przebudują drogę Szkodna - Budzisz. Zapłacą leśnicy
Umowę na dofinansowanie przebudowę drogi Szkodna – Budzisz podpisali burmistrz Bogusław Kmieć i nadleśniczy Nadleśnictwa Strzyżów, Andrzej Modliszewski. Zdjęcie: Urząd Miejski w Sędziszowie Młp.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.