Przed nami koncert noworoczny „Raduj się świecie”

Przed nami koncert noworoczny „Raduj się świecie”

W niedzielę (09.01), o godzinie 19 w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Sędziszowie Młp. odbędzie się koncert noworoczny pt. „Raduj się świecie”. Wstęp jest wolny.

Na scenie sędziszowskiej farny zaprezentują się artyści z Podkarpacia, nauczyciele szkół muzycznych i ich uczniowie. Nie zabraknie scholii parafialnej. W nowej roli zobaczymy również księży.
Wydarzenie będzie podzielone na trzy części. W pierwszej będzie śpiew z elementami teatru, w drugiej – wspólne kolędowanie, a w trzeciej z kolei – koncert kolęd i pastorałek w całkiem nowej aranżacji.

Artyści śpiewać będą przy akompaniamencie odnowionych organów. Przygotowano scenografię i oświetlenie, które ma współgrać z utworami.

Koncert noworoczny będzie można oglądać na żywo w Internecie. Transmisja będzie się odbywać na parafialnym Facebooku i na kanale YouTube Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Imprezy pod nazwą „Sędziszowskie Wieczory Uwielbienia” odbywają się w farze przy okazji Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkiej Nocy. Zapoczątkowali je ks. Marcin Stachnik i ks. Ryszard Sowa.

Kiedy kapłani odeszli do innych parafii, ich dzieło kontynuują młodzi aktywiści parafialni.

Przed nami koncert noworoczny „Raduj się świecie”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.