Przed nami koncert noworoczny „Raduj się świecie”

Przed nami koncert noworoczny „Raduj się świecie”

W niedzielę (09.01), o godzinie 19 w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Sędziszowie Młp. odbędzie się koncert noworoczny pt. „Raduj się świecie”. Wstęp jest wolny.

Na scenie sędziszowskiej farny zaprezentują się artyści z Podkarpacia, nauczyciele szkół muzycznych i ich uczniowie. Nie zabraknie scholii parafialnej. W nowej roli zobaczymy również księży.
Wydarzenie będzie podzielone na trzy części. W pierwszej będzie śpiew z elementami teatru, w drugiej – wspólne kolędowanie, a w trzeciej z kolei – koncert kolęd i pastorałek w całkiem nowej aranżacji.

Artyści śpiewać będą przy akompaniamencie odnowionych organów. Przygotowano scenografię i oświetlenie, które ma współgrać z utworami.

Koncert noworoczny będzie można oglądać na żywo w Internecie. Transmisja będzie się odbywać na parafialnym Facebooku i na kanale YouTube Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Imprezy pod nazwą „Sędziszowskie Wieczory Uwielbienia” odbywają się w farze przy okazji Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkiej Nocy. Zapoczątkowali je ks. Marcin Stachnik i ks. Ryszard Sowa.

Kiedy kapłani odeszli do innych parafii, ich dzieło kontynuują młodzi aktywiści parafialni.

Przed nami koncert noworoczny „Raduj się świecie”
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.