Przy ulicy Wspólnej powstanie osiedle bloków SIM

Rusza nabór wniosków o mieszkania w bloku SIM

Zainteresowanie lokalami Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Sędziszowie Młp. jest tak ogromne, że miasto planuje budowę kolejnych bloków. Powstaną one na ponad hektarowej działce przy ulicy Wspólnej.

Ideą Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej są atrakcyjne warunki. Wygląda to tak, że najpierw wpłacamy 10-15 procent wkładu własnego.
Następnie program zapewnia nam możliwość dojścia do własności lokalu po 20-30 latach. Premierowy blok SIM ma powstać na działce przy ulicy Wspólnej.

Pierwsze łopaty zostaną wbite już jesienią. Blok ma liczyć 42 mieszkania. Zainteresowanie lokalami SIM jest jednak wielokrotnie większe. Stąd decyzja o budowie kolejnych takich obiektów.

W tym też celu przystąpiono do sporządzenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ponad hektarowej działki przy ulicy Wspólnej.

Pierwotnie na tym terenie miał powstać basen oraz inne elementy sportu i rekreacji. Zdecydowano jednak na przeniesienie ich na ulicę Słoneczną.
Założenia są takie, że mogą tam powstać dwa budynki wielorodzinne o wysokości do 35. metrów.

– Nowe zagospodarowanie nie zaburza architektury tego terenu. Mówimy bowiem o kontynuacji tam zabudowy wielorodzinnej, wysokiej. Myślę więc, że nowe obiekty dobrze wpiszą się w nasz krajobraz. W blokach o 11. kondygnacjach ma znaleźć się około 120. lokali.

– Chcemy tak wykorzystać ten teren, by powstało tam jak najwięcej mieszkań. Zapotrzebowanie na nie jest bowiem ogromne. Poziom parterowy planujemy przeznaczyć na usługi komercyjne. Mam na myśli żłobek lub niepubliczne przedszkole – zaznaczył burmistrz Bogusław Kmieć.

Szacunkowy koszt pierwszego bloku SIM wynosi ponad 14,7 mln zł, natomiast dwóch kolejnych – 43 340 290 zł. W ramach inwestycji mają powstać instalacje odnawialnych źródeł energii: fotowoltaicznych i gruntowej pompy ciepła.
Większość środków na ten cel ma pochodzić z budżetu państwa, resztę wyłoży samorząd Sędziszowa Młp., między innymi przekazując działki.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.