Radny Leszek Świder pyta o Dom Ludowy w Rudzie

Radny Leszek Świder pyta o Dom Ludowy w Rudzie

Mieszkańcy Rudy, w gminie Sędziszów Młp, czekają o budowę Domu Ludowego. Obiekt ten służyć ma także jako zaplecze dla tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

W imieniu mieszkańców o budowę Domu Ludowego w Rudzie dopytywał radny Leszek Świder:
– Jak postępują prace, jaka jest cena kosztorysowa tego przedsięwzięcia i kiedy można oczekiwać realizacji tego projektu – wyliczał na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp.

Burmistrz gminy, Bogusław Kmieć zapewnił, że inwestycja posiada już pełną dokumentację.

– Projekt zostały tak skonstruowany, że jest możliwość realizacji tego zadania w dwóch etapach. Ażeby to zrobić, trzeba mieć na to pieniądze. Z samego budżetu miasta nie jesteśmy w stanie wygospodarować ponad 2 mln zł, bo tyle ma to kosztować – nie krył włodarz gminy.
– Czekamy na uruchomienie funduszy krajowych i unijnych na ten cel. Będziemy aplikowali o te środki, bo nie po to projektowaliśmy to zadanie, by z niego rezygnować. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość – dodał Bogusław Kmieć.

Portal informacyjny sedziszowlokalnie powstał w marcu 2021 roku. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności mieszkańców gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.