Radny Marcin Lach pyta o przejście na Podlasek

Zakaz parkowania wzdłuż Kapucyńskiej? Kierowcy mają tam duży problem

Mieszkańcy miasta chcą bezpiecznego przejścia przez drogę krajową nr 94 na Podlasek. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp. apelował o to także radny Marcin Lach.

Burmistrz Bogusław Kmieć zapewnił, że temat dobrze zna. Oznajmił także, że rozmawiał w tej sprawie z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad.
– Problem polega na tym, że oni w swojej dokumentacji mają zaplanowane w tym miejscu skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Przekazałem panom dyrektorom, że mieszkańcy oczekują jednak przejścia dla pieszych i odpowiedniego jego oświetlenia, bo o to tutaj chodzi.

– Jest duża szansa, żeby tę inwestycję zrealizować. Mam nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym roku uda się. Tym bardziej, że z jednej i z drugiej strony jest tam wyprowadzany chodnik, więc nie ma przeszkód. Zarządca drogi musi jednak zmienić swe zamierzenia inwestycyjne. Czy skrzyżowanie ze światłami jest tam potrzebne, nie wiem. Plany są takie, że w przyszłości będzie tam rondo, wiec może nie jest konieczne – dodał burmistrz.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.