Ratusz bada zapotrzebowanie na tani węgiel

Ratusz bada zapotrzebowanie na tani węgiel

Tylko do końca tego miesiąca w budynku Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Młp. można składać dokumenty na węgiel po preferencyjnej cenie. Dotyczy to gospodarstw domowych znajdujących się na terenie gminy.
Akcja ma charakter informacyjny i służy do określenia zapotrzebowania na węgiel kamienny w ramach zakupu preferencyjnego, Ma to związek z tym, że sędziszowski ratusz planuje przystąpić do rządowego programu wsparcia mieszkańców w zakresie tego paliwa opałowego.

Dotyczyć ma to właścicieli domów jednorodzinnych, a cena węgla ma być bardzo atrakcyjna i wynosić nie więcej niż dwa tysiące złotych za tonę.

Należy zgłaszać zapotrzebowanie na węgiel kamienny frakcji: miał, orzech, groszek. Ma to pozwolić urzędnikom odpowiednio zaplanować działania w zakresie zakupu oraz dystrybucji opału.
Dokumenty należy składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sędziszowie Małopolskim, ul 3 Maja 25, w pokoju nr 14, tel. 17 783 90 20 lub mailowo: mgops@sedziszow-mlp.pl.

Formularz zgłoszenia zapotrzebowania na węgiel kamienny.

Na zakup węgla będą ograniczenia ilościowe. Ministerstwo Aktywów Państwowych proponuje by do 31 grudnia 2022 r. limit wynosił dla gospodarstwa domowego 1,5 tony węgla. Kolejne 1,5 tony będzie można kupić do 31 stycznia przyszłego roku.

Kontrowersje wzbudza ewentualna jakość węgla. Ministerstwo zapewni, że jest on certyfikowany.
– To jest węgiel sprowadzamy przez pośredników światowych, którzy zaopatrują nie tylko Polskę, ale też inne kraje Europy. Certyfikaty przekażemy samorządom – przekazuje resort.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.