Remont kina „Jedność” potrwa do końca roku

Sędziszowskie Kino Jedność czeka modernizacja

Dopiero za kilka miesięcy mieszkańcy będą mogli znowu skorzystać z usług kina „Jedność” w Sędziszowie Młp. Warto jednak będzie czekać, bo warunki, jakie tam zastaną, będą lepsze niż były wcześniej. Obecnie trwa tam generalny remont. Urząd Miejski pozyskał na ten cel 260 000 zł z Ministerstwa Kultury.

Ostatni seans kino „Jedność” wyświetliło ponad miesiąc temu. Chwilę później z sali zniknęły wszystkie stare krzesełka i pojawiła się ekipa remontowa.
Obecnie trwają prace na sali widowiskowej. Poprawiono sufit i zamontowano LED-y. Następnym etapem jest wymiana posadzki i krzesełek. Potem remont przeniesie się na scenę.

Zmiany czekają między innymi ściany, które zmienią kolor na czarny. Chodzi o to, żeby przy niektórych widowiskach i koncertach tam organizowanych, zza kulis nie wyłaniało się jaskrawe tło.

Modernizacja dotknie także zewnątrz obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, w którym zlokalizowane jest kino „Jedność”. Zrekonstruowano już attyki (górny element elewacji budynku w postaci ścianki, balustrady lub rzędu sterczyn.

Kolejnym etapem będzie wykonanie nowego poszycia dachowego siedziby sędziszowskiego MGOK.

Ostatnia modernizacja kina „Jedność” miała miejsce pięć lat temu. Doposażono go w sprzęt dzięki dotacji z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.
Udało się również wyposażyć kino w technologię 4K. Generalny remont przeszedł hol, gdzie powstały kasy biletowe, a także stoisko z popcornem i napojami.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.