Reni Jusis wystąpi dziś w Sędziszowie Młp. Będzie gwiazdą Dnia Polsko-Francuskiego

Wielkie gwiazdy muzyki na Dino Top Festiwal

Dziś w Sędziszowie Małopolskim odbywają się imprezy w ramach Dnia Polsko-Francuski. Gwiazdą wydarzenia będzie Reni Jusis.  Wstęp  jest wolny.

Dzień Polsko-Francuski rozpocznie się już o godzinie 12. W programie wiele atrakcji. Na Rynku odbędzie się kiermasz kulinarny, na którym będzie można spróbować potraw kuchni francuskiej i polskiej, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.
Na scenie wystąpi Aleksandra Mac, która wykona utwory francuskie, a w podziemiach Ratusza będzie można obejrzeć wystawę poświęconą Strasburgowi, historii i współczesności tego miasta.

O godzinie 17 w Domu Kultury w Sędziszowie Młp. wystąpi gwiazda wieczoru – Reni Jusis. Artystka zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Je Suis Reni”, która zawiera ulubione francuskie piosenki.
Gościem wydarzenia będzie Konsul Generalna Francji w Krakowie, Anne Schmidt-Riou.

Celem jest promocja kultury francuskiej i podkreślenie związków Sędziszowa Młp. z tym krajem.

Pomysł organizacji tego wydarzenia zrodził się podczas wizyty burmistrza Bogusława Kmiecia w Konsulacie Francuskim w Krakowie. Rozmowa dotyczyła związków Sędziszowa z Francją, m.in. poprzez lokalizację fabryk koncernu lotniczego Safran.
Reni Jusis wystąpi dziś w Sędziszowie Młp. Będzie gwiazdą Dnia Polsko-Francuskiego
 

Portal informacyjny sedziszowlokalnie powstał w marcu 2021 roku. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności mieszkańców gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.