Rusza budowa drogi „1KZ” – małej obwodnicy miasta

Wybudują małą obwodnicę Sędziszowa Młp.

Ponad pięć milionów złotych zamierza w tym roku wydać gmina Sędziszów Młp. na budowę drogi „1KZ”. Ma być ona małą obwodnicą miasta.

Koncepcję drogi „1KZ” opracowano prawie pół wieku temu. Potem jednak przez dekady nic się w tym temacie nie działo, Aż przyszedł 2020 rok. Wtedy to Urząd Miejski pozyskał na ten cel dotację.
Wysokie koszty zadania mają związek z geologią. Jest to bowiem teren bagnisty, który przed budową drogi wymagał wymiany gruntu. Dzięki temu powstać ma 941 metrów nowej drogi z chodnikiem po obu stronach jezdni i ścieżką rowerową.

„1KZ” rozpocznie się na ulicy Armii Krajowej, pobiegnie ulicą Marii Konopnickiej, wzdłuż placu targowego i zakończy się na wysokości alei 1000-lecia, obok sklepu „Orzech. Wzdłuż nowej ulicy pojawią się dwa przystanki. Finał prac to koniec 2024 roku.

 – Jesteśmy pewni, że ta droga będzie cieszyła się sporym zainteresowaniem kierowców. W związku z tym chcielibyśmy rozwiązać problem bezpieczeństwa i płynności w ruchu na skrzyżowaniu, które powstanie w ciągu ulicy Jana Pawła II. Procedowana jest więc kwestia związana z zaprojektowaniem tam ronda. Jego koszt to jest około 2 mln zł. Połowę tej kwoty zapłaci Starostwo Powiatowe, które jest zarządcą jest ulicy Jana Pawła II. Resztę wyłoży nasz samorząd – poinformował burmistrz Bogusław Kmieć.
Bardzo możliwa jest również budowa sygnalizacji świetlnej, która zwiększy bezpieczeństwo na rondzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.