Rusza budowa wyczekiwanej obwodnicy centrum Góry Ropczyckiej [WIDEO]

Rusza budowa wyczekiwanej obwodnicy centrum Góry Ropczyckiej [WIDEO]

Rozpoczęła się budowa nowej drogi gminnej, która ma pełnić funkcję obwodnicy centrum Góry Ropczyckiej. Koszt przedsięwzięcia jest niemały, bo prawie pięć milionów złotych.

Obwodnica będzie rozpocznie się przy drodze powiatowej, na wysokości figur świętych. Następnie będzie  biec w okolicy stawów w Parku Buczyna.
Zakończy się przy tej samej „powiatówce”, ale przy cmentarzu parafialnym. Koszt inwestycji to prawie pięć milionów złotych , z czego połowa to dotacja.

– Udało nam się pozyskać środki z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie blisko 2,5 mln zł.  Natomiast całkowity koszt po waloryzacji to ponad 4,8 mln zł. Nowa droga powinna otworzyć na inwestycje około 40 ha terenów, które do tej pory były pozbawione właściwej komunikacji. Może tu powstać piękne osiedle domków jednorodzinnych – zaznaczył burmistrz Bogusław Kmieć.

Nowa droga będzie traktem o długości 1,3 km. Powstanie przy niej 235 metrów ciągu pieszo-rowerowego, chodnik oraz oświetlenie.
Oficjalnie przekazano wykonawcy placu pod budowę obwodnicy Góry Ropczyckiej odbyło się we wtorek (14.02). Prace mają zakończyć się za pięć miesięcy.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.