Rusza przebudowa mostu. Będą objazdy [MAPKA]

Rusza przebudowa mostu. Będą objazdy [MAPKA]

W poniedziałek (26.07) ruszają prace przy przebudowie mostu na potoku Budzisz. Prace potrwają do 10 grudnia. W tym czasie ruch w centrum Sędziszowa Młp. będzie utrudniony.

W związku z pracami nastąpi całkowite zamknięcie ruchu pojazdów na ulicach 3 Maja i Partyzantów. Piesi będą mogli poruszać tymczasową kładką, po południowej stronie mostu. Będzie ona zlokalizowana od Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej do ulicy Garncarskiej.
Dla samochodów zorganizowane zostaną objazdy ulicami: 3 Maja, Fabryczną, Armii Krajowej, Kolejową, prof. Kota i Kościelną. Wprowadzony będzie też ruch dwukierunkowy na ulicy Partyzantów.

Wszystko to ma związek z przebudową przeprawy na potoku Budzisz. Inwestycję tą realizuje Starostwo Powiatowe w Ropczycach. Koszt inwestycji przekracza 4 miliony złotych, z czego dofinansowanie rządowe to 1,9 mln zł, a dotacja ze strony gminy Sędziszów Młp – 100 tysięcy złotych. Ponad połowę kosztów pokryje Starostwo Powiatowe w Ropczycach.

– Jest to bardzo drogie zadanie. Zakładaliśmy, że ta przebudowa będzie kosztowała do 3 mln zł. Tymczasem jej wartość przekracza 4 mln zł. Ale klamka zapadła. W poniedziałek ruszamy z pracami. Chcemy jednak, aby ta inwestycja była jak najmniej uciążliwa. Dlatego zorganizowane zostaną objazdy. Postanowiliśmy również o utworzeniu kładki dla pieszych.

– Zdajemy sobie sprawę, że roboty będą związane z utrudnieniem życia mieszkańców. Niestety nie da się tego inaczej zrobić, żeby można było bezpiecznie i zgodnie z procedurami to zadanie zrealizować – powiedział starosta Witold Darłak.
Rusza przebudowa mostu. Będą objazdy [MAPKA]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.