Rząd znosi obowiązek maseczek, ale z wyjątkami

Lockdown w całym kraju. Będą nowe obostrzenia

Minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował dziś, że od poniedziałku (28.03) znosi obowiązek noszenia masek w przestrzeniach zamkniętych. Będą jednak pewne wyjątki.

Obowiązek zakrywania nosa i ust nadal będzie jednak obowiązywał w podmiotach służby zdrowia. Będzie on dotyczył zarówno pacjentów, jak i pracowników.

Minister Adam Niedzielski zaleca również zakładanie maseczek w skupiskach ludzkich, gdzie jest duże zagęszczenie. Jest to jednak tylko rekomendacja.
Rząd znosi również obowiązek izolacji i kwarantanny. Pacjenci zidentyfikowani jako „pozytywni”, będą musieli sami się izolować w swoich domach.

Łagodzenie obostrzeń ma związek ze zmniejszeniem się średniej liczby nowych przypadków COVID-19. W Polsce minionej doby odnotowano 8 994 zakażenia – to o 26 procent mniej niż tydzień temu.

Według szefa resortu zdrowia sytuację w Polsce nie powinno znacząco pogorszyć pojawienie się w naszym kraju uchodźców z Ukrainy, Jak zaznaczył nie wskazują również na to dotychczasowe dane.

– Najważniejszym elementem jest jednak sytuacja w szpitalach, mimo zdecydowanie większej liczby zakażeń w piątek fali, mieliśmy maksymalnie 20 000 hospitalizacji. Wariant Omikron okazał się mniej dolegliwy. Prognozy są pozytywne. Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieli redukcję zakażeń na COVID-19 i hospitalizacji – oświadczył Adam Niedzielski.
Obowiązek noszenia maseczek w Polsce towarzyszył nam w zasadzie od początku pandemii. Na początku usta i nos należało zasłaniać nawet na otwartej przestrzeni, z czasem obowiązek ograniczono.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.