Sebastian Sroka – bohater z Sędziszowa Młp.

Sebastian Sroka - bohater z Sędziszowa Młp.

Sebastian Sroka z Sędziszowa Młp. to bohater. Dziewięciolatek znalazł w domu nieprzytomnego tatę. Zadzwonił pod nr 112 i wezwał pomoc.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (02.05) w Sędziszowie Młp. Sebastian Sroka, po powrocie ze szkoły, zastał nieprzytomnego ojca. Mężczyzna leżał na podłodze i nie dawał oznak życia.
Chłopiec natychmiast zadzwonił na numer 112. Następnie w rozmowie z dyspozytorem szczegółowo opisał sytuację, podał stan zdrowia taty, wskazał adres i na końcu wpuścił do domu ratowników.

Dzięki temu mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Niestety dziś w nocy zmarł, ale miał szansę walczyć o życie, a najbliżsi mogli się z nim pożegnać.

Dziś (13.05) w ratuszu burmistrz Bogusław Kmieć spotkał się z Sebastianem, pogratulował mu postawy i wręczył statuetkę „Małego Superbohatera”.

– Miałem ogromną przyjemność spotkać się z niezwykłym, młodym człowiekiem, który swoją postawą zadziwił wszystkich. Jestem z niego bardzo dumny – napisał burmistrz Kmieć.
Sebastian Sroka - bohater z Sędziszowa Młp.
Zdjęcie: FB Bogusław Kmieć.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.