Sędziszów Młp. pobije rekord Guinnessa w belgijce?

Dziś Sędziszowska Potańcówka Pod Gwiazdami

Za tydzień, w sobotę (07.08) na placu targowym w Sędziszowie Młp. zostanie podjęta próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób, które jednocześnie zatańczą belgijkę.

Obecnie obowiązujący rekord Polski, a zarazem Guinnessa wynosi 4 581 osób. Ustanowiono go w 2019 roku na zlocie z okazji 30-lecia Związku z Harcerstwa Rzeczpospolitej w Gietrzwałdzie.
Zatańczą belgijkę

Teraz wynik ten ma być pobity w Sędziszowie Młp podczas potańcówki. Jak zapewnia burmistrz Bogusław Kmieć, warunki do tego są.

– Na placu targowym mamy ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni brukowanej. Gdyby to było za mało, dysponujemy jeszcze placem zastępczym, czyli parkingiem po drugiej stronie ulicy Solidarności. A wiec będzie bezpiecznie, jeśli chodzi o dystans społeczny.

– Będzie znakomita zabawa, dużo emocji i fajna promocja miasta. Bo nawet gdyby nam się nie udało, na pewno pobijemy rekord województwa – zapewnia burmistrz.

Dlaczego akurat belgijka?

– Pomysł na pobicie rekordu w tym akurat tańcu przyszedł do głowy po potańcówce. Odbyła się ona w ramach obchodów Dni Sędziszowa Młp. Właśnie wtedy po raz pierwszy zobaczyłem belgijkę spontanicznie zatańczoną przez naszą młodzież na placu targowym. Pomyślałem sobie, czy nie warto byłoby spróbować zabawić się, a przy okazji podjąć próbę pobicia rekordu w tym tańcu – wspomina Bogusław Kmieć.
Świetne warunki

Marek Antosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mówi, że choć belgijka to taniec, który w Polsce cieszy się rosnącą popularnością.

– Melodia jest skoczna, łatwo wpada w ucho, każdy może zatańczyć. Bardzo fajnie to wygląda. Mam nadzieję, że pobijemy ten rekord. Mamy ku temu świetne warunki: świetną lokalizację i możliwości powierzchniowe – zapewnia Antosz.

Potańcówka rozpocznie się o godzinie 19, natomiast próba pobicia rekordu Guinnessa planuje się na godzinę 21. Zapisy będą się odbywać od godz. 17. Każdy chętny dostanie pamiątkową opaskę i darmową wejściówkę na naszą potańcówkę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.