Sędziszów Młp. pobije rekord Guinnessa w belgijce?

Dziś Sędziszowska Potańcówka Pod Gwiazdami

Za tydzień, w sobotę (07.08) na placu targowym w Sędziszowie Młp. zostanie podjęta próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób, które jednocześnie zatańczą belgijkę.

Obecnie obowiązujący rekord Polski, a zarazem Guinnessa wynosi 4 581 osób. Ustanowiono go w 2019 roku na zlocie z okazji 30-lecia Związku z Harcerstwa Rzeczpospolitej w Gietrzwałdzie.
Zatańczą belgijkę

Teraz wynik ten ma być pobity w Sędziszowie Młp podczas potańcówki. Jak zapewnia burmistrz Bogusław Kmieć, warunki do tego są.

– Na placu targowym mamy ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni brukowanej. Gdyby to było za mało, dysponujemy jeszcze placem zastępczym, czyli parkingiem po drugiej stronie ulicy Solidarności. A wiec będzie bezpiecznie, jeśli chodzi o dystans społeczny.

– Będzie znakomita zabawa, dużo emocji i fajna promocja miasta. Bo nawet gdyby nam się nie udało, na pewno pobijemy rekord województwa – zapewnia burmistrz.

Dlaczego akurat belgijka?

– Pomysł na pobicie rekordu w tym akurat tańcu przyszedł do głowy po potańcówce. Odbyła się ona w ramach obchodów Dni Sędziszowa Młp. Właśnie wtedy po raz pierwszy zobaczyłem belgijkę spontanicznie zatańczoną przez naszą młodzież na placu targowym. Pomyślałem sobie, czy nie warto byłoby spróbować zabawić się, a przy okazji podjąć próbę pobicia rekordu w tym tańcu – wspomina Bogusław Kmieć.
Świetne warunki

Marek Antosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mówi, że choć belgijka to taniec, który w Polsce cieszy się rosnącą popularnością.

– Melodia jest skoczna, łatwo wpada w ucho, każdy może zatańczyć. Bardzo fajnie to wygląda. Mam nadzieję, że pobijemy ten rekord. Mamy ku temu świetne warunki: świetną lokalizację i możliwości powierzchniowe – zapewnia Antosz.

Potańcówka rozpocznie się o godzinie 19, natomiast próba pobicia rekordu Guinnessa planuje się na godzinę 21. Zapisy będą się odbywać od godz. 17. Każdy chętny dostanie pamiątkową opaskę i darmową wejściówkę na naszą potańcówkę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.