Sędziszów Młp. zrezygnuje z pokazów fajerwerków?

Sylwestrowa Potańcówka Pod Gwiazdami

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej dostało się organizatorom pokazu fajerwerków. Padł wniosek, aby ratusz zrezygnował z takich eventów.

Miejska zabawa sylwestrowa odbyła się na placu targowym w Sędziszowie Młp. Wydawało się, że organizowane w ramach wydarzenia pirotechniczne show przypadło mieszkańcom do gustu.
Tymczasem radny Marcin Lach oświadczył, że petardy można zastąpić laserami lub tańcem ognia.

– Motywuję to oczywiście dobrem zwierząt domowych. Zaraz po Sylwestrze mamy ich zwiększoną liczbę w mediach społecznościowych i w schroniskach. Negatywne skutki fajerwerków mogą też odczuwać dzieci z autyzmem i starsze osoby. Nie jest to wniosek formalny, jest to temat do przemyślenia – zastrzegał radny Lach.

Burmistrz Bogusław Kmieć nie mówi nie:

– Rzeczywiście można się nad tym zastanowić. Najbliższą zabawę sylwestrową będziemy organizować za niespełna rok, więc mamy sporo czasu. Tylko jeśli zrezygnujemy z tego pokazu, w sylwestrową noc będzie cicho i nikt nie będzie odpalał petard? Obawiam się, że nie.

– To że zorganizowaliśmy pokaz pirotechniczny spowodowało, że co najmniej kilkadziesiąt innych osób tego samego na swoich posesjach nie robiło. Zamiast tego, przyszli na naszego Sylwestra i podziwiali to, co zrobiła profesjonalna firmę atestowanymi pirotechnicznymi materiałami. Pokaz trwał pięć minut. Potem był spokój. Natomiast obawiam się że gdybyśmy nawet tego nie robi, to zabawa z petardami w wykonaniu mieszkańców trwałaby co najmniej do godziny 2:30, co nieraz w przeszłości miało miejsce – wspominał.
– Oczywiście są alternatywne sposoby uroczystego przyjęcia nowego roku i nad tym się zastanowimy. Obawiam się tylko, że może to nie przynieść pożądanego skutku. Gdyby to było w takim terminie, w którym nikt inny takich pokazów nie urządza, np. podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, albo 28 lutego w rocznicę nadania praw miejskich, to  jakiś efekt tego byłby. W przypadku Sylwestra takiej gwarancji nie ma – zaznaczył burmistrz Kmieć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.