Sędziszowska neurologia z prestiżowym certyfikatem

Sędziszowski szpital przejmie budynek po szkole nr 2

Neurologia Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Młp. otrzymała certyfikat ESO Angels i tym samym dołączyła do grona najlepszych ośrodków leczenia udarów mózgu w Europie.

Neurologia w szpitalu w Sędziszowie Młp. funkcjonuje od 2009 roku. Obecnie liczy 28 łóżek, w tym cztery udarowe. Posiada też certyfikat ESO Angels.
Neurologia na plusie

Katarzyna Putyło, konsultant inicjatywy „Angels”, podkreśliła, że jest to bardzo prestiżowy tytuł, który stawia sędziszowską neurologię jako jeden z najlepszych tego typu oddziałów w Europie.

Starosta Witold Darłak przyznał, że podczas pandemii koronawirusa neurologia z oddziałem wewnętrznym były przewidywane do zamknięcia.

– Otrzymanie tego certyfikatu utwierdza nas w przekonaniu, że dobrze zrobiliśmy, nie wyłączając z funkcjonowania neurologii, bo takie zagrożenie było. Wydawało się, że trzeba będzie zamknąć dwa oddziały, żeby móc leczyć pacjentów z COVID-19. Na szczęście nie doszło do tego. Stało się tak dzięki wielkiej determinacji kadry szpitala. Mam nadzieję, że ten tytuł będzie bodźcem do dalszej dobrej pracy.

Sędziszowska neurologia z prestiżowym certyfikatem
Co oceniają?

Certyfikaty przyznaje Europejskie Towarzystwo Udarowe za wysoki poziom opieki i leczenia pacjentów z udarem mózgu. Oceniane są:

  • procent chorych leczonych trombolitycznie,
  • czas podania leku od chwili przyjazdu do szpitala
  • procent chorych badanych tomografem komputerowym lub rezonansem magnetycznym,
  • liczba chorych poddanych badaniu w kierunku zaburzeń połykania,
  • procent chorych, którym w profilaktyce wtórnej (wczesne wykrycie schorzenia) zalecono leki przeciwpłytkowe i przeciwzakrzepowe.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.